Втородивизионният СПАЛ хвърли голямата бомба в 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия и изненада с 2:0 като гост Сасуоло. Така петият в класирането на Серия “Б” в момента и проявяващ интерес към българина Андрей Гълъбинов тим ще се изправи в следващата фаза срещу шампиона на Италия Ювентус.

Нещата се объркаха за Сасуоло в началото на второто полувреме, когато Филип Джуричич получи директен червен картон за грубо нарушение и домакините останаха с 10 души на терена. Гостите веднага се възползваха и в 49-ата минута ветеранът Симоне Мисироли наказа бившия си тим, давайки аванс на СПАЛ в резултата. В 58-ата минута Лоренцо Дикман реализира второто попадение за тима от Серия “Б” и елитният Сасуоло отпадна от надпреварата.

Участие на 1/4-финалите вече си гарантираха Ювентус, Интер, Милан и Наполи, а последните три места ще бъдат запълнени след сблъсъците Аталанта - Каляри (22:15 часа тази вечер), Лацио - Парма и Рома - Специя.