Ливърпул вече има 10 точки преднина на върха във Висшата лига, след като Лестър не успя да победи у дома Норич. "Лисиците" завършиха 1:1 с предпоследния във временното класиране. По-рано днес пък Ливърпул спечели с 2:0 срещу Уотфорд и събра 49 точки. Лестър е втори с 39.

"Канарчетата" изиграха много силно първо полувреме на "Кинг Пауър Стейдиъм" и поведоха с гол на Теему Пуки в 26-ата минута.

Лестър изравни след автогол на Тим Крул в 38-ата, който прати топката във вратата си след удар с глава на Джейми Варди.

След почивката домакините доминираха, но не успяха да победят. Веднъж и гредата помогна на Крул след удар на Варди.

Преди днешната среща воденият от Брендън Роджърс Лестър беше в серия от осем поредни победи във Висшата лига.