Една от английските легенди на световния футбол Гари Линекер отново се изказа култово по адрес на Германия, след като Бундестимът победи Чили с 1:0 на финала в Санкт Петербург и спечели за първи път в историята Купата на конфедерациите.

„Футболът е една проста игра. 22-ма мъже гонят топката в продължение на 90 минути, а накрая печели Германия”, гласи популярната фраза на Линекер от 1990 година.

Сега Германия е актуален световен шампион, европейски шампион до 21 години и победител в турнира за Купата на конфедерациите, а това принуди Линекер да напише в социалната мрежа „Туитър”: „По дяволите още веднъж, Германия. Сега лека полека започва да става скучно”.

Все пак английската легенда не пропуска да завърши критично: „В крикета вие сте боклук”.