Ливърпул спечели с 2:1 гостуването си на Челси в дербито на 12 кръг на Висшата лига, а бившият играч на “сините” Глен Джонсън реализира победното попадение за “червените” в края.

Мърсисайдци водеха след първите 45 минути, след като Макси Родригес откри резултата в 33-ата минута. Той завърши чудесна атака на тима си, започнала след грешка на Джон Оби Микел и преминала през разменени подавания между Крейг Белъми и Луис Суарес.

Даниел Стъридж изравни в 55-ата минута, когато на далечната греда засече диагонален удар на Флоран Малуда. “Сините” можеха да излязат напред в резултата, но ударът на Бранислав Иванович с глава бе спасен от Пепе Рейна.

Ливърпул стигна до победата три минути преди края, когато Глен Джонсън завърши солова комбинация след извеждащ пас на Чарли Адам.

С успеха на “Стамфорд Бридж” тимът на Кени Далглиш излезе на шесто място в класирането и се изравни по точки с Челси, който е на четвърта позиция с 22 пункта. Двата отбора са разделени в таблицата от Тотнъм, който утре приема Астън Вила./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
19.11.11
14:45 ч.
Норич – Арсенал 1:2
1:0 Стив Морисън (16), 1:1 Робин ван Перси (26), 1:2 Робин ван Перси (59)
19.11.11
17:00 ч.
Евертън – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Стивън Хънт (37-дузпа), 1:1 Фил Джагиелка (44), 2:1 Лейтън Бейнс (83-дузпа)
19.11.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 3:1
1:0 Марио Балотели (41-дузпа), 2:0 Майка Ричардс (44), 3:0 Серхио Агуеро (72), 3:1 Дан Гослинг (89)
19.11.11
17:00 ч.
Сток Сити – КПР 2:3
1:0 Джонатан Уотърс (8), 1:1 Хейдар Хелгусон (22), 1:2 Люк Йънг (44), 1:3 Хейдар Хелгусон (54), 2:3 Райън Шоукрос (64)
19.11.11
17:00 ч.
Съндърланд – Фулъм 0:0
19.11.11
17:00 ч.
Уест Бромич – Болтън 2:1
1:0 Джером Томас (16), 1:1 Иван Класнич (21-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (56)
19.11.11
17:00 ч.
Уигън – Блекбърн 3:3
0:1 Айегбени Якубу (2), 1:1 Жорди Гомес (8), 2:1 Гари Колдуел (31), 2:2 Дейвид Хойлит (60), 3:2 Алберт Крусат (88), 3:3 Айегбени Якубу (90+9-дузпа)