ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Нюкасъл разби Шефилд Юнайтед с 8:0 като гост в мач от шестия кръг и пренаписа историята на английската Висша лига. За първи път осем различни играчи вкарват попадение, включително автогол, в един мач от Висшата лига.

Това е и най-голямата загуба на Шефилд Юнайтед в историята в техния 4988-и мач. "Остриетата" допускат осем гола в мач от лигата за първи път след загубата им с 3:10 от Мидълзбро през ноември 1933 година.

Шон Лонгстаф (21) откри резултата след асистенция на Антъни Гордън, който се появи на терена девет минути по-рано заради контузия на Харви Барнс. При гола останаха сериозни съмнения за игра с ръка на Гордън, но попадението бе зачетено.

Малко по-късно Дан Бърн (31) удвои след центриране на Кийрън Трипиър, а Свен Ботман (35) отбеляза трети гол във вратата на "остриетата".

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Калъм Уилсън (56) вкара четвъртото попадение в двубоя, като отново голът бе отбелязан с глава, както предишните два. Антъни Гордън (61) се включи в головата фиеста, а Мигел Алмирон (68) отбеляза шестия гол след прецизен удар в долния десен ъгъл.

Бруно Гимараеш (73) се разписа с изстрел, попаднал в горния десен ъгъл на Уесли Фодарингъм, а осмото историческо попадение бе дело на Александър Исак (87).

След историческия успех "свраките" имат 9  точки и се изкачиха до 8-ата позиция в таблицата. Шефилд пък се свлече до 20-ото място със само една спечелена точка и 5:17 голова разлика.

В сряда Нюкасъл приема Манчестър Сити в дербито от третия кръг на Карабао Къп, а във Висшата лига предстои двубой срещу Бърнли. Шефилд Юнайтед няма ангажимент за купата и ще гостува на Уест Хем на 30-ти септември.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 0:8
0:1 Щон Лонгстаф (21), 0:2 Дан Бърн (31), 0:3 Свен Ботман (35), 0:4 Калъм Уилсън (56), 0:5 Антъни Гордън (61), 0:6 Мигел Алмирон (61), 0:7 Бруно Гимараеш (73), 0:8 Александър Исак (87)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!