Шахтьор Солигорск запази първото място в Беларус. С Иван Караджов на вратата тимът победи с 2:1 Днепър (Могильов) като домакин.

До края на беларуското първенство остават още три кръга за Шахтьор и четири за БАТЕ (Борисов), който пък е на пет пункта от тима на Иван Караджов, но и с мач по-малко, който ще се изиграе днес от 18:00 часа е срещу Нафтан Новополоцк.

Шахтьор вкара и в двете полувремена по един гол. В 35-ата минута се разписа Едгар Олехнович, а вторият гол бе дело на Томислав Киш в 75-ата минута, като межу тези голове Владислав Гевлич бе изравнил в 43-ата минута.

Последните три мача за Шахтьор и Иван Караджов са срещу Нафтан (Новополотск), Торпедо (Жодино) и Неман (Гродно).

Любопитното е, че БАТЕ Борисов има 11 поредни титли. За последно БАТЕ не стана шампион в Беларус през 2005 година, когато пък на върха е точно Шахтьор Солигорск.