Димитър Бербатов изигра страхотен мач за Манчестър Юнайтед и с блестящото си представяне помогна за изразителната победа с 5:0 над Уигън. Двубоят беше от програмата на следколедния кръг, наричан "Боксинг дей", а в същото време лидерът Манчестър Сити завърши 0:0 при гостуването си на Уест Бромич, но въпреки това оцеля на върха. Двата тима имат по 45 точки, но "гражданите" са с по-добра голова разлика в сравнение тази на "червените дяволи".

Митко започна титуляр срещу Уигън и остана на терена до последния съдийски сигнал, като се отчете с хеттрик в мрежата на Али Ал-Хабси. Любопитното е, че Бербо отправи точно три удара в очертанията на вратата, вкарвайки ги и трите. Голмайсторът на Висшата лига от миналия сезон реализира днес в 41-ата, 58-ата и 78-ата минути. Последното му попадение беше от дузпа. Хеттрикът пък е негов пети в английския елит. Митко вече има 72 гола във Висшата лига с екипите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед. Днешните му голове пък бяха под №6, 7 и 8 срещу Уигън.

Другите попадения за убедителната победа реализираха Джи-Сунг Парк и Антонио Валенсия. Така във втори пореден мач Бербо и компания побеждават с 5:0. Както е известно, на 21 декември "червените дяволи" надиграха със същия резултат и Фулъм на "Крейвън Котидж". Тогава Митко влезе на смяна и само за няколко минути успя да блесне, разписвайки се с пета. Българският нападател днес получи шанс за изява в стартовите единадесет, както беше и миналата година по същото време. На 26 декември "червените дяволи" домакинстваха на Съндърланд и спечелиха с 2:0, като и двете попадения вкара Бербо - в 5-ата и 57-ата минути. Тази Коледа обаче му е по-сладка, тъй като се отчете с хеттрик срещу Уигън и накара Сър Алекс Фъргюсън сериозно да се замисли дали да не му предложи удължаване на договора, който изтича в края на сезона.

За домакинството на Уигън Сър Алекс имаше сериозни кадрови проблеми в защита. Заради многото контузени му се наложи да пусне титулярна двойка централни защитници Майкъл Карик и Джони Еванс. На десния бек пък игра Антонио Валенсия. На почивката младокът Езекиел Фрайърс замени Еванс, а Патрис Евра застана до Карик в сърцето на отбраната. В предни позиции Бербо си партнира с Хавиер Ернандес, а звездата Уейн Рууни беше оставен на пейката. През втората част Сър Алекс пусна в игра и английския национал.

Двубоят започна отлично за "червените дяволи", които откриха резултата още в 8-ата минута. Райън Гигс подаде към Евра отляво, френсият защитник проби в наказателното поле и върна топката към дузпата, Чичарито хитро я прескочи, а Джи-Сунг Парк я насочи добре в мрежата на Уигън - 1:0.

В 38-ата минута задачата на "червените дяволи" се улесни, след като гостите останаха с човек по-малко. Съдията Фил Дауд показа пресилен червен картон на Конър Самън. В този момент нападателят на Уигън спореше за топката с Майкъл Карик в центъра на терена, вдигна ръката си и удари в лицето халфа на Манчестър Юнайтед, за което беше отстранен от игра. С решението си Фил Дауд предизвика доста гневна реакция в щаба на гостуващия тим.

В 41-ата Митко даде началото на головата си фиеста. Бербо овладя по отличен начин центрираната от Дарън Гибсън топка и от близко разстояние я прати в мрежата на Али Ал-Хабси - 2:0.

В 58-ата минута отново българинът попадна в прегръдките на съотборниците си след брилянтно отиграване. Митко получи извеждащо подаване от Антонио Валенсия, на границата на наказателното поле овладя топката и я нагласи на десния си крак, стреляйки неспасяемо между двама играчи на Уигън - 3:0.

Малко по-късно Антонио Валенсия вкара за 4:0 с диагонален удар, след като беше изведен с добър пас от Карик. В 78-ата Бербо отново "взриви" трибуните на "Олд Трафорд", реализирайки своя шести гол от началото на сезона. Митко се разписа от дузпа, отсъдена малко пресилено от Фил Дауд за нарушение срещу Джи-Сунг Парк. Имаше сериозни съмнения обаче, че то е извън наказателното поле на Уигън.

С днешната категорична победа Манчестър Юнайтед продължи отличното си представяне във Висшата лига и вече в 9 поредни мача не познава вкуса на поражението. "Червените дяволи" имат 45 точки, с колкото е и Сити. Уигън заема 18-ото място с актив от 14 точки.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УИГЪН 5:0
1:0 Джи-Сунг Парк (8), 2:0 Димитър Бербатов (41), 3:0 Димитър Бербатов (58), 4:0 Антонио Валенсия (75), 5:0 Димитър Бербатов (78-дузпа)

utd.jpgМанчестър Юнайтед: Андрес Линдегаард, Антонио Валенсия, Майкъл Карик, Джони Еванс (46-Езекиел Фрайърс), Патрис Евра, Джи-Сунг Парк, Дарън Гибсън, Райън Гигс (64-Уейн Рууни), Нани (64-Федерико Македа), Хавиер Ернандес, Димитър Бербатов
Резерви: Давид Де Хеа, Езекиел Фрайърс, Рафаел Да Силва, Дани Уелбек, Уейн Рууни, Маме Бирам Диуф, Федерико Македа