Еманюел Адебайор вкара и двата гола за Тотнъм при победата с 2:0 над Астън Вила в мач от 12 кръг на Висшата лига. Успехът увеличи серията на “шпорите” на 9 мача без загуба (8 победи) и качи тима на трето място в класирането.

Мениджърът на лондончани Хари Реднап се появи за първи път на резервната скамейка, след като претърпя операция на сърцето преди три седмици. Капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила.

Адебайор се оказа непокрит в наказателното поле, когато с акробатичен удар прати топката във вратата на гостите в 14-ата минута. Той се възползва от грешка на защитата, която не успя да изчисти центриране от корнер. Това бе първото попадение за тогоанеца от два месеца.

Петият гол на Адебайор за сезона падна в 40-ата минута. Той засече центриране на Гарет Бейл, което Джеймс Колинс и Шей Гивън не успяха да пресекат.

Тотнъм няма загуба във Висшата лига от август, когато беше разбит с 1:5 от Манчестър Сити. “Шпорите” имат само едно поражение в последните си 14 срещи във всички турнири. Това бе загубата с 0:1 от Рубин в Казан, когато английският тим заложи на резервните си играчи. Лондончани отпаднаха от Купата на Лигата от Сток Сити след дузпи.

Успехът над Астън Вила изкачи Тотнъм на трето място, като задмина Челси и Нюкасъл. “Шпорите” са на девет точки зад лидера Манчестър Сити и на четири след Манчестър Юнайтед. Бирмингамци останаха осми с 19 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
19.11.11
14:45 ч.
Норич – Арсенал 1:2
1:0 Стив Морисън (16), 1:1 Робин ван Перси (26), 1:2 Робин ван Перси (59)
19.11.11
17:00 ч.
Евертън – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Стивън Хънт (37-дузпа), 1:1 Фил Джагиелка (44), 2:1 Лейтън Бейнс (83-дузпа)
19.11.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 3:1
1:0 Марио Балотели (41-дузпа), 2:0 Майка Ричардс (44), 3:0 Серхио Агуеро (72), 3:1 Дан Гослинг (89)
19.11.11
17:00 ч.
Сток Сити – КПР 2:3
1:0 Джонатан Уотърс (8), 1:1 Хейдар Хелгусон (22), 1:2 Люк Йънг (44), 1:3 Хейдар Хелгусон (54), 2:3 Райън Шоукрос (64)
19.11.11
17:00 ч.
Съндърланд – Фулъм 0:0
19.11.11
17:00 ч.
Уест Бромич – Болтън 2:1
1:0 Джером Томас (16), 1:1 Иван Класнич (21-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (56)
19.11.11
17:00 ч.
Уигън – Блекбърн 3:3
0:1 Айегбени Якубу (2), 1:1 Жорди Гомес (8), 2:1 Гари Колдуел (31), 2:2 Дейвид Хойлит (60), 3:2 Алберт Крусат (88), 3:3 Айегбени Якубу (90+9-дузпа)