Съперникът на Литекс в турнира за купата на УЕФА - Астън Вила, завърши 0:0 в Бирмингам срещу Ливърпул в мач от Висшата английска лига. Стилиян Петров игра през целия двубой, който няма да се запомни с нищо интересно. В средата на второто полувреме Стенли отправи силен удар от  над 20 метра, но вратарят на гостите Рейна бе на мястото си. Доста  слабо за Ливърпул се представи новото попълнение Роби Кийн, а испанската звезда на тима Фернандо Торес бе сменен още в 30-ата минута заради травма. Мениджърът на Вила - Мартин О*Нийл, заложи на офанзивна тактика, пускайки  в предни позиции норвежецът Джон Карю и младежкия национал на Англия Агбонлахор, но в крайна  сметка мачът приключи без голове. След този двубой Астън Вила е на 7 място с 4 точки/БЛИЦ.

Астън Вила – Ливърпул 0:0

Астън Вила: Фридел, Люк Йънг (64- Милнър), Лаурсен, Дейвис, Шори (79-Гарднър), Рио-Кокър, Ст. Петров, Бари, Ашли Йънг, Карю, Агбонлахор
Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Карагър, Шкъртел, Досена, Алонсо, Масчерано, Лукас, Кайт (70-Аурелио), Кийн (79 –Бенаюн), Торес (30-Нгог)