Шампионът Лестър записа първия си успех във Висшата лига за този сезон едва в третия кръг. „Лисиците” надвиха у дома уелския тим Суонзи с 2:1 под проливния дъжд на "Кинг Пауър Стейдиъм".

Голмайсторът на домакините Джейми Варди им даде аванс в 32-ата минъат след асистенция на Дринкуотър. Малко след почивката в 52-ата минута ямайският бранител Уес Морган удвои преднината на Лестър след асистенция на германския си колега в отбрана Роберт Хут.

В 80-ата минута холандецът Лерой Фер върна надеждите на „лебедите”, че могат да стигнат поне до точката, но така и не се случи. Асистенцията за попадението на Фер бе на Моду Бароу от Гамбия.

След първата си победа за сезона Лестър има 4 точки. Суонзи остава с 3 точки в актива си след 3 изиграни кръга.