Първите два полуфиналиста в Шампионската лига са известни. Реал (Мадрид) елиминира Волфсбург, след като постигна домакински успех с 3:0 с хеттрик на Кристиано Роналдо. По този начин „белият балет“ заличи пасива си от 0:2 след първия мач. Манчестър Сити за първи път достигна до Топ 4 на турнира. „Гражданите“ отстраниха ПСЖ след домакинско 1:0. Преди седмица двата тима завършиха при резултат 2:2 в Париж.

Реал (Мадрид) – Волфсбург 3:0
(в първия мач 0:2)
1:0 Кристиано Роналдо (16), 2:0 Кристиано Роналдо (17), 3:0 Кристиано Роналдо

* Кристиано Роналдо вкара петия си хеттрик в Шампионската лига, изравнявайки рекорда на Лионел Меси
* Роналдо ще участва за девети път на полуфинал в турнира – шест пъти с Реал (2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016) и три пъти с Манчестър Юнайтед (2007, 2008, 2009)
* Кристиано Роналдо е единственият играч в историята на Шампионската лига, който е вкарвал поне 15 гола в два сезона на турнира. В настоящото издание той има 15 попадения, а през 2013/14 се разписа 17 пъти

* „Гражданите“ са десетият английски клуб, който се класира на полуфиналите на КЕШ/ШЛ
* Златан Ибрахимович е единственият футболист в историята на Шампионската лига, който има осем загубени четвъртфинала. Шведът е участвал девет пъти на тази фаза на турнира