Извънредно положение обявиха в американски щат СНИМКИ

Националната гвардия е активирана и се включи в отводняването на най-тежко засегнатите райони

https://blitz.bg/stikhii/izvanredno-polozhenie-obyaviha-v-amerikanski-shtat-snimki_news803040.html Blitz.bg

Извънредно положение беше обявено в американския щат Кентъки заради изключително силен дъжд, който предизвика тежки наводнения.

Подобна мярка позволява на губернатора да мобилизира ресурсите на щата, за да се справи с щетите от  валежи, информира Нова телевизия.



Националната гвардия е активирана и се включи в отводняването на най-тежко засегнатите райони. Синоптиците обаче предупреждават, че се очакват още валежи.




Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай