БГ следа: Новият руски премиер бил работил под прикритие в София
Мишустин завършва Лобненско училище № 7, дори тогава започва да пише поезия и музика
Майка му Луиза Михайловна е родена в Котлас (Архангелска област) през 1942 г. Различни източници ѝ приписват арменски произход.
Двойката живееше в Москва. През 1966 г. се ражда синът им Михаил, четири години по-късно - дъщеря им Наталия. През 1980 г. семейството се премества от Москва в Лобно, Московска област и се установява в микрорайон “Букино” на улица "Циолковски" №7.
Миша завършва Лобненско училище № 7, дори тогава започва да пише поезия и музика. “В града Михаил Мишустин все още си го спомнят. Преди няколко години кметът на Лобно му присъди титлата почетен жител. И Михаил не забравя за своя град: той не само помогна на родното си училище, но и построи параклис в местното гробище, постави нова порта, облагороди входа”.
Бъдещият премиер напуска Лобно веднага след училище. Впоследствие се жени за Владлена Юриевна, родена през 1976 г. и те имат три деца: Алексей (1999), Александър (2000), Михаил (2009).
Най-големият от тях в момента учи в бюджетния отдел на факултета "Основни науки" на МСТУ “Н. Е. Бауман” специалност „Приложна математика“, средният - в бюджетната катедра на факултета „Инженерно дело и мениджмънт“ на МСТУ “Н. Е. Бауман,” а най-малкият, учи в московско училище и играе нападател в хокейния отбор „Армада“ на Московската хокейна федерация. Порталът "БИЗНЕС онлайн" твърди, че съпругата на Михаил Мишустин е татарка.
За основното хоби от първа ръка. “И двамата ми дядовци бяха младши лейтенанти, всички бяха фенове на ЦСКА. Баща ми, преди смъртта си, много момчета го познаваха. Серьожа Фьодоров, например, викаше за ЦСКА.
Животът ми протече заедно с ЦСКА. При всяка възможност отивам на игрището, за да скандирам за любимия отбор. Започнах още по времето на Петров, Харламов и Третяк. С този легендарен отбор са свързани всички наши мечти, постижения и радост от младостта”, признава Мишустин.
Сестрата на бъдещия ръководител на кабинета, Наталия Стенина, работи в авиокомпания “Аерофлот”.
През 2005 г. тя е съосновател на компанията за експлоатация и развитие на съоръжения за инженерна инфраструктура „Николо-Спаское“ (управлява нежилищен фонд във вилно селище „Котън Вей“ в самия център на Николина Гора, на 24 километра от столицата), от 2007 г. благотворителния фонд за Подкрепа на развитието на образованието, милосърдието и спорта (ПРОМИС) и московската регионална обществена организация „Хокеен клуб Спортима“.
Ако вярвате на "Kontur.Fokusu", е съсобственик на ресторант "Недалний Восток" на Тверски булевард в Москва.
Според някои сведения Владимир Моисеевич Мишустин е служил в КГБ на СССР (офицер в кариерата; според слуховете, той е работил под прикритието на референт в посолството на СССР в България, след това е работил в Афганистан и Люксембург), след това е бил командирован в “Аерофлот”, “Аеромаш” и “Авиационна безопасност”.
Докато се пенсионира, той работи като гид в музея на авиокомпанията “Аерофлот" (срещу терминал С на летище “Шереметиево”) и разказва на студентите историята на съветската авиация. Луиза Михайловна Мишустина е работила като медицинска сестра.
Михаил Владимирович Мишустин е вярващ. На 28.08.2019 „в помощ за подпомагане на манастира „Успение Богородично на Саровските пустини“ той е награден с орден„ Св. Серафим Саровски III степен“.
Наталия Лосева, заместник-главен редактор на МИА “Русия Днес”, заяви, че "Мишустин е един от дарителите на Дивеево, при това от отдавна".
Настоятелят на Михаило-Архангелския манастир в град Юриев-Полски отец Афанасий (Селичев) обясни пред репортери: „Новият премиер е главният ктитор на Дивеев“. Мишустин често идва със семейството си в манастира „Света Троица Серафимо-Дивеевска“ на служба. На 25.06.2017 г.
Митрополит Крутицки и на Коломна Ювеналий му връчи патриаршеския знак на храмов строител (за значителна помощ при възстановяването на Спаската църква в село Убори, Одинцовска област на Московска област), създаден през 2005 г. от Московския и цяла Русия патриарх Алексей II. Мишустин помага и на други манастири, без да разкрива този факт.
Последвайте ни
12 Коментара: