Книга събра предсмъртните думи на световните звезди, четете ги

https://blitz.bg/svyat/kniga-sabra-predsmartnite-dumi-na-svetovnite-zvezdi-chetete-gi_news168787.html Blitz.bg

“Енциклопедия на мъртвите рок звезди: Хероин, пистолети и сандвичи с шунка” беше наскоро преиздадена във Великобритания, заради големия интерес. В нея Джеръми Симъндс събира пресмъртните думи на множество знаменитости.

“Личностите, известни с делата си приживе, невинаги могат да се похвалят с особено дълбоки последни слова. Преди да умре Нострадамус казва: “Утре вече няма да съм тук”, а Уинстън Чърчил: “Отегчен съм от всичко”. Стив Джобс е цитиран да казва преди смъртта си: “О, уау, о, уау, о уау”, Оскар Уайлд – “Или този тапет си отива, или аз”, а Архимед: “Не притеснявайте кръговете ми”, пише “Гардиън”.

Мнозина очакват, че рок звездите, които често са успявали да напипат изключително точни или поетични слова в текстовете на песните си, биха били също толкова проникновени преди последния си дъх. Разбира се, оказва се изключително важно в какъв момент настъпва смъртта и дали човекът, чиито думи ще бъдат запомненеи като последни, знае какво му предстои. Точно заради това последните думи често са случайно изтървани реплики и възклицания.

Вижте някои от репликите в книгата “Енциклопедия на мъртвите рок звезди: Хероин, пистолети и сандвичи с шунка”, събрани от Джеръми Симъндс:

Бо Дидли: Отивам в рая! Идвам си у дома.

Ейми Уайнхаус (в Туитър): Ойнк, ойнк, ойнк, защо сте будни.

Тери Кейт (китарист от Чикаго, починал, след като сам се прострелва с пистолет): Не се притеснявай - не е зареден, виждаш ли?

Майкъл Джексън: Искам малко мляко. Моля, моля дайте ми още малко.

Кози Пауъл (рок барабанист, умрял в автомобилна катастрофа, докато говори по телефона с приятелката си): Мамка му...

Кърт Кобейн: Вече нямам тази страст, така че запомнете - по-добре е да изгориш, отколкото да бъдеш забравен. Мир, любов и съпричастност.

Бари Уайт (към медицинската му сестра): Оставете ме сам. Добре съм.

Джордж Харисън: Обичайте се един друг.

Боб Марли: Парите не могат да купят живот.

Лейн Стейли (вокалист на “Алис ин Чейнс”): Не ме оставяйте така.

Бинг Кросби: Това бе страхотна игра на голф, приятели!

Марвин Гей: Татко ме мрази и никога няма да се върна.

Даръл Абът (застрелян на сцената в Охайо): Ван Хален!

Уитни Хюстън: Ще отида и ще видя Исус.

Тупак Шакур: Аз? Ти си този, прострелян в шибаната глава!

Джими Хендрикс: Имам страшна нужда от помощ, човече.

Джеймс Браун: Заминавам тази вечер.

Адам Фейт: Канал 5 е пълен с глупости, не е ли така? Исусе, какви боклуци пускат там!
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай