Нови 17 жертви на наркокартелите в Мексико

https://blitz.bg/svyat/novi-17-zhertvi-na-narkokartelite-v-meksiko_news26394.html Blitz.bg

Наркокартелите в Мексико взеха още 17 жертви в Тихуана, недалеч от границата със САЩ, сочи полицейски доклад, предаде АФП.


Най-малко 43-ма души загинаха за предишните два дни при няколко нападения на нарко банди в граничните със САЩ мексикански щати. Най-голям брой са загинали в щата Чихуахуа, на границата с мексиканския щат Тексас, и в щата Гереро в югозападната част на страната. Нападенията са отговор на обявената от президента на страната Фелипе Калдерон война на наркокартелите. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай