Пекин се закани на ЕС: Ще платите цена за невежество и арогантност
За първи път от 1989 г.: санкции на ЕС срещу Китай за "сериозни нарушения на човешките права"
За първи път от 1989 г.: санкции на ЕС срещу Китай за "сериозни нарушения на човешките права". Тя посочи, че населението на уйгурското етническо малцинство в Синдзян се е увеличило от 5,5 милиона на 12,8 милиона през последните 40 години.
Продължител-ността на живота се е удвоила почти от 30 на 72 години."Хората от всички етнически групи в Синдзян, включително уйгурите, се радват на всяко едно конституционно и законно право. Фактът, че хората от различни етнически групи в Синдзян се радват на стабилност, сигурност, развитие и напредък, го прави една от най-успешните истории за правата на човека. "
Докладите за предполагаеми нарушения на правата на човека в Синцзян, цитирани от чети-рите западни сили, са били "фалшифицирани" от "антикитайски политици и учени" въз ос-нова на фалшиви вътрешни документи, изявления на жертви и неизвестни източници, каза тя.
"Всичко това доказва, че те никога не са загрижени за правата на човека и истината. Те просто не искат да виждат успеха, развитието и по-добрия живот на Китай.
Така че те използват проблемите на правата на човека като извинение, за да се намесят във вътрешните работи на Китай и да попречат развитието на Китай. Това, което те са направили, е откровено очерняване и обида на репутацията и достойнството на китайския народ, явна намеса във вътрешните работи на Китай и грубо нарушаване на суверенитета и интересите на сигурността на Китай. "
Говорителката също така обвини нациите, които твърдят, че са „съдии“ по правата на човека, „имайки срамна история на правата на човека“, добавяйки, че нямат право да критикуват Китай или да го обвиняват за минали нарушения.
Хуа се позова на 400-годишната трансатлантическа търговия с роби до Америка, в която дванадесет милиона африкански роби бяха изпратени и десет милиона бяха убити по време на транспорта. Тя добави:"В САЩ хора като Джордж Флойд все още не могат да дишат."
Комитетът на ООН за премахване на расовата дискриминация установи, че африканските потомци са били изложени на „систематичен“ расизъм в САЩ и Великобритания.
Тя каза, че германските колониални владетели "избиха над 100 000 местни намибийски етнически групи между 1904 и 1908 г.", включително 75 процента от племето Хереро и над половината от хората от Нама.
Лондон призовава за разоръжаване от Китай и в същото време разширява собствения си ядрен арсенал. САЩ и Великобритания също нарушиха Женевските конвенции в Афганистан. Френските военни избиха до 5,5 милиона души в Алжир, което е военно престъпление, каза тя.
През 70-те години на миналия век канадското правителство насилствено асимилира коренни групи и извърши „културен геноцид“ срещу децата на коренното население в интернатите, които убиха над 50 000 души.
САЩ и Обединеното кралство също са използвали оръжия за масово унищожение като претекст за нахлуване в Ирак и по-късно в Сирия, десет години след началото на кризата в Сирия и Либия. Първата доведе до над 350 000 смъртни случая, а втората 400 000 разселени лица и създаде голяма „хуманитарна катастрофа“.
Тя попита:"Не трябва ли да се санкционират извършителите? Не трябва ли да се търси отговорност?"
Западните държави няма да покажат угризения за престъпленията, които са извършили в други страни, и биха отишли още по-далеч, налагайки едностранни санкции на други и по този начин правото на живот, здраве и развитие на хората в страната в името на правата на човека, а така сериозно застрашават засегнатите страни. Тя добави:
„Пред лицето на епидемията тези гореспоменати най-развити страни си затвориха очите за правата на живота и здравето на своите хора, което доведе до загуби на десетки хиляди човешки животи.“"Ваксинният национализъм" е довел до това, че западните държави трупат ваксини, а развиващите се страни се борят с неадекватни дози, каза тя.
„Не можем да не попитаме: Как хората могат да имат право, когато загубят живота си? САЩ и Западът тръбят, че защитават правата на човека, но кого и какво право в света защитават? В какво те зачитат и защитават правата на човека? Не трябва ли да се срамуват? "
Дните, когато чуждестранните сили биха могли да застрелят Китай с оръдия като врабчета, отминаха. Хуа Чунинг призова западните държави да не подценяват китайската решителност да защитават "националните интереси и достойнство", като заяви:"Учтивост е да върнем това, което получаваме. Ще трябва да платите цена за вашето невежество и арогантност."
Преди това ЕС обяви, че е приел санкции срещу четирима китайски служители и компания, позовавайки се на предполагаеми нарушения на човешките права в китайската провинция Синдзян.
Последвайте ни
10 Коментара: