Помпео назначи специален пратеник за Венецуела
Американският държавен секретар Майк Помпео обяви, че назначава Елиът Ейбрамс за американски пратеник във Венецуела, предадоха световните агенции. Помпео заяви, че „той ще помогне на венецуелския народ да възстанови демокрацията“. Държавният секретар обяви още, че Ейбрамс ще го придружава на срещата на Съвета за сигурност на ООН по-късно днес, посветена на ситуацията в латиноамериканската държава.
Елиът Ейбрамс е бил помощник държавен секретар в администрацията на Роналд Рейгън, а през 1991 година пледира виновен по две точки за нарушения заради това, че не е предоставил информация на Конгреса по скандала Иран-контри. Скандалът, който избухва през 1986 година, е свързан с тайни продажби на оръжия за иранската страна и подкрепа за контрите в Никарагуа. По-късно Ейбрамс е съветник за Близкия Изток и за човеките права на Джордж Буш-младши.
Назначаването на специален пратеник на САЩ за Венецуела е „опит за пряко управление на политическата ситуация“ в тази страна, заяви говорителката на руското министерство на външните работи Мария Захарова.
Захарова коментира във Фейсбук, че американският управляващ елит разглежда Венецуела „като свой бъдещ регионален васал“.
„В Ирак „възстановиха“ демокрацията, в Либия също, в Сирия не можаха, а по-скоро не им дадоха. Сега е наред Венецуела“, написа говорителката на руското външно министерство на страницата си в социалната мрежа.
Последвайте ни
Ама моля ви се, каква Захарова? Най-важно е мнението на оная очилатата грозна кранта с дългия клюн в нащо министерство - Захариева, която се разпореди да дойдела демокрацията във Венецуела. Нейната тежка дума на подлога непременно ще бъде изпълнена.
РУСКА ПОДЛОГО НЕ МИ СЕ МОЛИ , АМИ СМУЧИ ЗДРАВО МОЯТА ДУКА ЗА ПОУКА
Всичкити копанарски мангали сми ентелигенти. Затуй ша слушате нас. Тоз от Карабунар най-умният. Знай и можи да прай минет. Тъй си вади ляба
назначи Елиът Ейбрамс за американски пратеник за нефт на Венецуела. Каква изненада, трсеха демонократия и оръжйе а намериха нефт и това баш в Венецуела, Ирак, Либия.
местим военните спътниците и ги фиксираме върху Венецуела , а москалите само гледат и треперят ! Российские средства слежения фиксируют интенсивные перемещения военных спутников США GSSAP на геостационарной орбите. Об этом информирует РИА Новости со ссылкой на документ Астрокосмического научного центра. https://russian.rt.com/science/news/596491-rossiya-ssha-sputniki
Не треперят ами си коригират целите.
Другия вариант е над 30 години демократично затъване за народа и политици милиардери.Нито американския нито руския вариант са добри за бъдещето тези две държави съсипват целия свят
и продължава...
Сега Елиът Ейбрамс ще раздава курабийки на протестиращите преди да започнат да ги отстрелват снайперистите . Истински носители на демокрацията са тия янки , трябва да има демокрация навсякъде където има петрол .
Пути,кака,чака те следващото забременяване от чичо ти Сам с огромния след Натовска Северна Македония. Ма ти свикна,нали кака?
Какво друго освен доказан идиот!!!
Какво друго освен доказан идиот!!!
НАТО е маша на световния терорист сащ. Обикалят около мечока и скимтят от яд,че немогат да го уплашат. Чакали.Русия е свободна страна,и нежелаещите да и диктуват как да живее.