Съветът за сигурност на ООН потвърди в резолюция датата 31 декември като край на мандата на многонационалните сили в Ирак под американско командване по искане на правителството на страната.
Резолюция 1959, приета единодушно от 15-те членове на СС на ООН, "признава изтичането на мандата" на силите на 31 декември 2008 г. Резолюцията е придружена като анекс от писмо на иракския премиер Нури ал Малики, в което той припомня, че Багдад е поискал удължаването на мандата на многонационалните сили през декември 2007 г. да е "за последно". /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.