Таен сейф в Лондон крие завещанията на Кралското семейство
Освен да научим чии завещания са скрити в тайнствения кралски сейф заедно с тези на херцога на Единбург, има много малък шанс някога да бъдат разкрити подробностите, съдържащи се в самите документи, коментира изданието
Завещанието на принц Филип се съхранява в таен лондонски сейф, заедно със завещанията на 32 други високопоставени членове на кралското семейство. В сейфа, за който се грижи съдията от Върховния съд сър Андрю Макфарлън, се съхранява уникална селекция от кралски завещания, датиращи от 1911 г., пише списание "People".
Там се намират последните желания на майката на кралица Елизабет, покойната кралица-майка, на сестра ѝ принцеса Маргарет и на чичо ѝ херцога на Уиндзор (известен още като крал Едуард VIII), който абдикира от британския престол през декември 1936 г., разкри Макфарлън.
Сред другите завещания, прибрани в свръхсекретния сейф, са тези на чичото на Филип - лорд Луис Маунтбатън от Бирма, на кралица Мери - съпругата на крал Джордж V, и на принцеса Беатрис - най-малкото дете и близка спътница на кралица Виктория.
"Сега съм пазител на сейф, в който има над тридесет плика, във всеки от който се съдържа запечатано завещание на починал член на кралското семейство", заяви Макфарлън през септември, когато разкри съществуването на кралския сейф по време на съдебната битка за тайната на последните желания на принц Филип.
"Последните допълнения са направени през 2002 г. и са съответно завещанията на Нейно величество кралица Елизабет, кралицата-майка, и Нейно кралско височество принцеса Маргарет, графиня Сноудън", каза Макфарлън.
Освен да научим чии завещания са скрити в тайнствения кралски сейф заедно с тези на херцога на Единбург, има много малък шанс някога да бъдат разкрити подробностите, съдържащи се в самите документи, коментира изданието.
Макфарлън подчерта, че кралското семейство има право на засилено ниво на поверителност, "за да защити достойнството и авторитета на обществената роля на владетелката и другите близки членове на своето семейство".
Заявления за разпечатване на завещанията могат да се подават едва 90 години след смъртта на собственика им, като добави, че всички искове, подадени преди тази дата, "е много вероятно да не бъдат удовлетворени поради липсата на конкретна, индивидуална или частна обосновка, свързана с управлението на имуществото на починалия".
Последвайте ни
0 Коментара: