Властите в Турция за пръв път признаха, че при чистката, започнала след неуспешния опит за военен преврат, може да са допуснати „грешки”. Анкара промени тона на фона на силни критики в чужбина и двама високопоставени служители признаха, че в безмилостната чистка след метежа на 15 юли може да са направени грешки. 
„Ако има грешки, ще ги поправим”, каза вицепремиерът Нуран Куртулмус, но репресиите срещу хора, подозирани, във връзки с Фетхулах Гюлен, когото Анкара обвинява, че е организирал опита за смяна на властта, вече засегнаха армията, съдебната система, образованието и медиите. 

Куртулмус каза на пресконференция, че гражданите, които не са свързани със симпатизантите на Гюлен, трябва да са спокойни, уточнява БГНЕС. „Други обаче ще платят цената”, изтъкна вицепремиерът. 

Близо 19 000 души са в предварителен арест, а над 50 000 бяха уволнени. Очевидно в отговор на ширещата се зад граница тревога от действията след метежа, премиерът Бинали Йълдъръм призна, цитиран от Анадолската агенция, че някои задържани от държавната администрация може да са били третирани несправедливо. 

„Ще направим разграничение между тези, които са виновни, и тези, които не са”, обеща Йълдъръм. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ ЗА ОБСТАНОВКАТА В ТУРЦИЯ!