Водената от САЩ коалиция е свалила сирийски самолет

https://blitz.bg/svyat/vodenata-ot-sasht-koaliciya-e-svalila-siriyski-samolet_news522465.html Blitz.bg

Коалицията, начело със САЩ, е потвърдила унищожаването на самолет на ВВС на Сирия в района на Ракка, съобщават западните издания.

Според думите на представител на щаба на водената от САЩ международна коалиция, действаща в Сирия и Ирак, сирийският Су-22, който е хвърлял бомби близо до бойците от "Сирийските демократични сили", е бил свален от американски изтребител-бомбардировач F/A-18E Super Hornet.

От коалицията подчертават, че "не търсят конфликт със сирийския режим, Русия или силите, подкрепящи режима", но ще защитават своите партньори. 

Превод и редакция: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай