Попълнете търсена ключова дума или фраза

Консултация: Може ли родителите да отложат поставянето на реимунизация БЦЖ?

https://blitz.bg/zdrave/konsultatsiya-mozhe-li-roditelite-da-otlozhat-postavyaneto-na-reimunizatsiya-btszh_news619229.html Blitz.bg София, България 09 Авг. 2018, 13:26 643 прочита 0 коментара
Детето ми е на седем години и личният лекар настоява да му направим реимунузация БЦЖ. Моля ви да уточните тази реимунизация задължителна ли е и може ли да бъде отложена?
Ангелина Христова, гр. Бургас


Поставянето и провеждането на имунизациите и реимунизациите следва да се извършват от личния лекар съобразено както с изпълнението на Наредба № 15 от 12.05.2005 г. за имунизациите в Република България, издадена от министъра на здравеопазването (изм. обн., ДВ, бр.38 от 12 май 2017 г.), така и с Имунизационния календар на Република България (приложение №1 към чл.2, ал.2 на Наредба №15).
Задължителни ли са имунизациите, включени в имунизационния календар, четете в най-полезния сайт Zdrave.to.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

0 Коментара:

Напиши коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. Вижте нашата политика за бисквитките повече тук.Приемам