2 млрд. по целия свят ядат кисело мляко

https://blitz.bg/ikonomika/2-mlrd-po-celiya-svyat-yadat-kiselo-mlyako_news215154.html Blitz.bg

2 млрд. души ядат кисело мляко, произведено от оригинална българска закваска, съобщи Васил Зографов, изпълнителен директор на "Ел Би Булгарикум" ЕАД. Най-големите почитатели на лактобацилус булкарикус са в Канада, Япония, Китай, Тайланд и Финландия.

Клиентите ни са много повече в чужбина, отколкото у нас, твърди шефът на единственото държавно предприятие за млечни продукти и закваски. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай