Териториалната дирекция на НАП - Ловеч събра над 40 000 лв. чрез SMS от фирми с доказани данъчни и осигурителни задължения за последните 20 дни.
Инициативата е част от нестандартната национална кампания на НАП, а целта й е да се стимулира изплащането на стари задължения, както и да се пестят време на клиентите и разходи за администрацията по уведомяване на лицата за просрочените им дългове, съобщи вчера Калина Радоева от ловешките данъчни служби.
Според нея към момента 538 фирми в цялата страна са се включили в тази акция, която ще бъде разширена спрямо останалите длъжници.
Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.