МОСВ дава пари за завода за боклук в София

https://blitz.bg/ikonomika/mosv-dava-pari-za-zavoda-za-bokluk-v-sofiya_news48842.html Blitz.bg

Екоминистерството отпуска средства за финансиране на завода за битови отпадъци в столицата, съобщиха от ведомството. Парите ще са по Оперативна програма “Околна среда”, но те няма да покрият напълно разходите за изграждането на завода.

МОСВ гарантира, че ще продължи подкрепата за завода, който е приоритетен, пише още в съобщението. Депото в Суходол ще продължи да се използва за определен период, според капацитета си до изграждането и влизането в експлоатация на завода. В тази връзка вече е издадено комплексно разрешително за ползване на т.нар. “първи етап” на депото. След получаването на писмото от министерството за финансиране по програма “Околна среда” се очаква Столична община да представи прединвестиционното проучване и окончателният финансов анализ./БЛИЦ  

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай