Топлото поскъпва с 11%, ако газът скочи със 17% от април

https://blitz.bg/ikonomika/toploto-poskapva-s-11-ako-gazat-skochi-sas-17-ot-april_news70676.html Blitz.bg

Средно с около 11 на сто ще поскъпне топлоенергията в страната от април, ако се приеме искането на „Булгаргаз” цената на природния газ да скочи със 17% през второто тримесечие.

Това съобщи председателят на ДКЕВР Ангел Семерджиев, като уточни, че прогнозата е условна и окончателното решение ще бъде взето в края на март.

Той допълни, че има възможност поскъпването на топлата вода да бъде омекотено, ако се отложи връщането на част от приходите на държавния доставчик "Булгаргаз" за първото тримесечие.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай