Цените на петрола се стабилизираха днес
Опасения около корпоративните печалби обезценяват акциите
Азиатските акции поевтиняват днес като последваха спада на Уолстрийт, който бе породен от признаците, че търговският конфликт между САЩ и Китай може да навреди на корпоративните печалби. Това пък доведе до солидна подкрепа за търсенето на щатските държавни облигации.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.2%, докато японският Nikkei изгуби 1.7%, а австралийският основен индекс затвори с 0.3% надолу.
Китайските акции записаха сходно представяне като индексът Shanghai Composite и този на сините чипове CSI 300 губят 0.7% и 0.6%, респективно. Хонконгският Hang Seng отстъпи с 0.5%.
Южнокорейският основен индекс KOSPI се понижи с 0.4%, след като Централната банка на Южна Корея изненадващо понижи основната си лихва за първи път от три години насам.
Трите основни индекса на Уолстрийт записаха понижения вчера, след като слабите резултати на CSX Corp породиха опасения, че продължаващият търговски конфликт между САЩ и Китай може да навреди на корпоративните печалби.
По-рано през седмицата президентът на САЩ Доналд Тръмп запази напрежението върху Пекин със заплаха да наложи мита на китайски внос за още 325 млрд. долара.
От Wall Street Journal информираха, че преговорите буксуват, докато администрацията на Тръмп реши как да подходи към изискванията на Пекин за облекчаване на ограниченията над Huawei Technologies.
Индексът Dow Jones падна с 0.4%, S&P 500 изгуби 0.7%, докато технологичният Nasdaq Composite се понижи 0.5%.
Акциите на Netflix Inc поевтиняха в следборсовата търговия, след като стана ясно, че стрийминг гигантът за първи път от осем години губи клиенти и не постига целите си за нови абонати в чужбина, което засили опасенията на вече и без други изнервените пазари.
Лихвите по щатските държавни облигации се понижиха, след като опасенията около търговската война между САЩ и Китай повишиха търсенето на активите убежища вследствие на изнесените по-слаби от очакваните данни за щатския имотен пазар.
Лихвите по 10-годишните и 30-годишните облигации нараснаха с по над седем базисни пункта, до 2.06% и 2.57%, респективно.
Жилищното строителство в САЩ отбеляза спад във втори пореден месец през юни, а разрешителните за строеж паднаха до двегодишно дъно, което предполага, че жилищният пазар изпитва затруднения въпреки падащите лихви по ипотечните кредити.
На валутните пазари доларът отчита леки загуби днес, вследствие на по-ниските лихви по щатския дълг и възстановяването на паунда, след като британската валута вчера падна до 27-месечно дъно.
От Международния валутен фонд вчера обявиха, че доларът е надценен с между 6% и 12%, въз основа на икономическите фундаменти в краткосрочен план, информира Ройтерс.
Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, остана почти без промяна на ниво от 97.099, след като се понижи с 0.2% в предходния ден.
Еврото остана почти без промяна на ниво от 1.1238 долара, след като поскъпна с 0.1% вчера. Доларът изгуби 0.2% до 107.72 спрямо йената, продължавайки вчерашната си загуба от 0.3%.
Британският паунд запазва позиции при 1.2437 долара. Вчера паундът падна до 1.2382, което бе най-ниското ниво от април 2017 г. вследствие на опасенията за брекзит без сделка.
Британският финансов регулатор се очаква днес да обяви, че икономиката на страната ще изпадне в рецесия следващата година и че ще се свие с 3% в случай на брекзит без сделка, информира The Times.
Спот цената на златото нарасна с 0.2% до 1 429.10 долара за тройунция, което бе най-високото й ниво от 3 юли. Цената на среброто се повиши с 1.0% до 16.12, което бе най-високото ниво от февруари.
Цените на петрола се стабилизираха днес, след като преди паднаха в предходната сесия, когато официалните данни показаха, че щатските запаси са нараснали рязко миналата седмица.
Фючърсите на петрола от сорта брент поскъпнаха с 0.3% до 63.86 долара за барел, докато тези на щатския лек суров петрол добавиха 0.1% към цената си до 56.84 долара за барел.
Последвайте ни
0 Коментара: