На територията на Община Козлодуй ще бъде изградено хранилище за радиоактивни отпадъци, съобщи БНР. Националното хранилище ще е за ниско- и средноактивни отпадъци и няма да създаде опасност за екологията в района, каза директорът на държавното предприятие “Радиоактивни отпадъци” Борис Пеков.
Хранилището ще има капацитет 160 хиляди кубически метра, а за изграждането му ще са необходими 60 милиона евро, които вероятно ще бъдат отпуснати чрез заем от Европейската банка за възстановяване и развитие./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.