Украинки масово се разголват в Мрежата заради обида от чиновник СНИМКИ

Те недоволстват, че той нарекъл жените с по-откровено облекло "проститутки"

https://blitz.bg/lyubopitno/ukrainki-masovo-se-razgolvat-v-mrezhata-zaradi-obida-ot-chinovnik-snimki_news688082.html Blitz.bg
Гневни украинки подеха флашмоб в социаблните мрежи в отговор на изявление на зам.-председателят на Запорожкия областен съвет Владислав Марченко. Той твърди, че момичетата с разголени дрехи приличат на проститутки. 

Акцията стартира с хаштаг #забулазапитатиуМарченка (#забравихдапитамМарченко).

В рамките на флашмоба украинките публикуват свои снимки, на които са по бельо, с къси поли или с дълбоки деколтета.

Участничките в акциите отбелязват, че в съвременния свят жените имат право на себеизразяване и никой няма право да им забранява това. 

Самото изявление за разголените жени Марченко публикува на страницата си във Фейсбук, след което то е било отстранено. 

А ето и част от снимките, публикувани в Мрежата в знак на протест:













Превод БЛИЦ


 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай