Само административно наказание за полицаите от Дупница

https://blitz.bg/obshtestvo/samo-administrativno-nakazanie-za-policaite-ot-dupnica_news27664.html Blitz.bg

Софийската военноокръжна прокуратура приключи разследването срещу полицаите Пламен Николов Карпузов и Йордан Момчилов Костадинов от РУ-МВР-Дупница и внесе в Софийския военен съд постановление за освобождаване на обвиняемите от наказателна отговорност с налагане на административно наказание заради това, че не са изпълнили задълженията си по служба, съобщиха от прокуратурата.

В хода на разследването са събрани доказателства, че служителите на МВР не са изпълнили задълженията си по служба, като не са предприели своевременно необходимите мерки за издирване на извършителя нанесъл побой на лицата Руси Русалинов Начев и Иван Владимиров Павлов в дискотека „Фейсис”- гр. Дупница. Те не са предприели действия за запазване на местопроизшествието и за установяване на свидетелите - очевидци на престъплението. От бездействието им са произлезли вредни последици, изразяващи се в несвоевременно образуване на досъдебно производство срещу извършителя на побоя – Георги Красимиров Градевски и затрудняване на разследването по образуваното по случая досъдебно производство в Районна прокуратура – гр. Дупница.
Проверката срещу полицаите започна в деня, в който бяха задържани Пламен Галев, Красимир Оков и Георги Градевски. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай