Четиримата туристи, които бяха блокирани цяла нощ в хижа „Свобода", край родопското село Баните, заради натрупаната 60 см снежна покривка, вече са освободени от снежния капан, съобщиха от Гражданска защита.
Пътят към Баните е бил разчистен преди обяд и семейството е извозено с високо проходим автомобил. Туристите вече са се прибрали в селото и са в добро здравословно състояние.
Към момента няма данни за затруднения в други места на страната заради снеговалежите по високите места през изминалото денонощие. От “Гражданска защита” съветват туристите да бъдат внимателни, когато тръгват към планините. Очакват се бурни ветрове през днес и утре, предупреди Министерството на извънредните ситуации. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.