Напрежението на "Промахон" излиза извън контрол. Изнервени шофьори решават да пробият блокадата - опитват се да преминат с ТИР-овете си през пункта, но полиция и стачници ги спират, съобщава bTV.
"В 4,30 - 5 часа почват да се прибират от казиното пияни и да си дръпнем камионите да не ги нервираме, разбираш ли? За какво да се нервират, какво? Той ми спира да си влезем в къщи", каза шофьорът Константин Михайлов.
След неуспешния опит от снощи, днес същите водачи имат късмет. Използват пролуката, докато минава гръцки автобус, и изненадват властите, като профучават с бясна скорост през пункта.
Междувременно стачният лагер продължава да бъде пуст. Заради липсата на хора не бе пропусната кола на погребална агенция, пътуваща за Солун.
"Граничните власти ме пускат, казаха да говоря с шефа на охраната", споделя шофьор. Такъв обаче там няма. И докато стачкуващите се топлят в казиното, напрежението сред чакащите шофьори набира скорост.
"Въженце имаш ли да се обесим? Тия са си много добре гърците, евала си правят, ще си вземат паричките от Европа 5-600 милиарда на дупето на българина, а защо не е бат ти Геройко виновен, а самия българин, тъпият мангуп българина, това е проблема", обясни колоритно един от шофьорите. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.