Арсенал разби у дома Нюкасъл с 4:0 в мач от 26-ия кръг на английската Висша лига и се доближи на точка от Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко преди визитата си на Челси утре вечер от 22:00 часа българско време.

„Топчиите“ доминираха през цялото време, но не успяха да се разпишат в първата част срещу „свраките“.

След почивката Пиер-Емерик Обамеянг (54) вкара първия гол, а скоро след това асистиралият му Никола Пепе (57) удвои аванса на домакините след пас на Сака.

Гостите отстъпваха по отношение владеенето на топката и отправени удари, а в края на мача инкасираха още две попадения, дело на Месут Йозил (90) и асистиралият му Александре Лаказет (90+5).

След победата „асртилеристите“ събраха 34 точки и изместиха Бърнли от десетата позиция заради по-добра голова разлика, доближавайки се на точка от деветия Манчестър Юнайтед. Нюкасъл остана на 12-о място с 31 точки и на 7 пред зоната на изпадащите.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 26 КРЪГ
8 февруари (събота)
Евертън – Кристъл Палас 3:1
1:0 Бернард (18), 1:1 Бентеке (51), 2:1 Ричарлисон (58), 3:1 Калвърт-Люин (88)

Брайтън – Уотфорд 1:1
0:1 Дукуре (19), 1:1 Мариапа (78-автогол)

9 февруари (неделя)
Шефилд Юнайтед – Борнемут 2:1
0:1 Уилсън (13), 1:1 Шарп (45), 2:1 Лундстрам (84)

18:30 часа: Манчестър Сити – Уест Хям - отложен за 19 февруари

14 февруари (петък)
Уулвърхемптън – Лестър 0:0

15 февруари (събота)
Саутхемптън – Бърнли 1:2
0:1 Уестууд (2), 1:1 Ингс (18), 1:2 Видра (60)

Норич – Ливърпул 0:1
0:1 Садио Мане (78)

16 февруари (неделя)
Астън Вила – Тотнъм 2:3
1:0 Алдервейрелд (9-автогол), 1:1 Алдервейрелд (27), 1:2 Хьон-Мин Сон (45+2), 2:2 Енгелс (53), 2:3 Хьон-Мин Сон (90+4)

Арсенал – Нюкасъл 4:0
1:0 Обамеянг (54), 2:0 Пепе (57), 3:0 Йозил (90), 4:0 Лаказет (90)