ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Челси спечели с 2:0 домакинството си на Борнемут от 17-ия кръг във Висшата лига и най-после прекъсна лошата серия. "Сините" от Лондон нямаха победа в шампионата от октомври насам след трите поражения и две равенства, които записаха преди паузата за Мондиал 2022.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Кай Хаверц откри резултата срещу Борнемут в 16-ата минута, след като завърши атака, започната от Жоржиньо и преминала през Мейсън Маунт и Рахийм Стърлинг.

В 24-ата минута германският халф асистира на Маунт, който който покачи на 2:0 с удар извън наказателното поле, а до края не падна ново попадение.

През второто полувреме на мача на "Стамфорд Бридж" защитникът на "сините" Марк Кукурея се наложи по спешност да получи нова обувка, с която да продължи участие. Бутонката на 24-годишния испанец беше разкъсана след остро влизане на противник и вече е негодна за употреба.

С прибавените три точки Челси събра 24 в актива си и е осми, изоставайки само с една от шестия Ливърпул. Борнемут е на 14-ото място с 16 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!