Лестър спечели убедително с 4:1 при визитата си на новака този сезон Лийдс в мач от седмия кръг на английската Висша лига и излезе на второ място във временното класиране.

Харви Барнс (2) изведе гостите напред в резултата още в самото начало след асистенция на Джейми Варди, а белгийският национал Юри Тилеманс (21) удвои преднината им. До края на първата част нямаше други попадения.

Скоро след почивката Стюарт Далас (48) се разписа след пас на Харисън и върна надеждите на Лийдс за нещо повече в тази среща. Джейми Варди (76) обаче възстанови аванса на "лисиците" след подаване на Юндер, а Юри Тилеманс (90+1-дузпа) сложи точка на спора в добавеното време.

С успеха си Лестър събра 15 точки и изпревари с една Тотнъм на втората позиция, а е само на една точка зад Ливърпул. Лийдс заема 12-о място с 10 точки.