Прогнозите на Рени Камберова и Пламен Младенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Берое и Локомотив Пловдив завършиха зрелищно 2:2 в Стара Загора мача им от 29-ия кръг на efbet Лига. Себастиан Вия (16-дузпа) и Вини Трибуле (47) извеждаха домакините напред в резултата, а Димитър Илиев (32-дузпа) и Ангел Лясков (50) изравняваха, за да си тръгнат гостите с точка.

Още в 4-ата минута Димитър Илиев пусна отличен пас към Бабакар Дион в наказателното поле. Белгиецът се освободи от Лучано Скаудроне и нанесе удар, който Артур Мота изби. Топката стигна до Мичи Нтело, но белгиецът от удобна позиция не намери очертанията на вратата. В 11-ата минута Себастиан Вия се справи с Оливер Камдем отдясно и центрира към далечната греда, където Джани Политино оставен съвсем сам от 2-3 метра не успя да намери очертанията на вратата. Пет минути след това Себастиан Вия реализира дузпа в стил "Паненка" за 1:0, а тя бе отсъдена за нарушение срещу него от Хорхе Сегура и намесата на ВАР, благодарение на която съдията Васимир Ел-Хатиб прегледа сам ситуацията и посочи бялата точка.

След половин час игра "смърфовете" също получиха дузпа. Димитър Илиев пусна страхотен извеждащ пас към Мичи Нтело. Белгиецът надбяга Франко Минго в наказателното поле, след което беше фаулиран от Артур Мота, а след това Димитър Илиев с прецизен удар вкара за 1:1. В 41-ата минута Уерик Каетано опита да изненада Кристиан Томов с удар от своята половина, след като видя, че вратарят е излязъл много напред, но топката премина над вратата.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 47-ата минута Джани Политино и Уерик Каетано се справиха с Ангел Лясков отдясно. Аржентинецът центрира по земя, а Хорхе Сегура не успя да изчисти топката, която се озова на пътя на Вини Трибуле и французинът от няколко метра вкара за 2:1. Три минути след това защитата на заралии изпусна Ангел Лясков, който оставен абсолютно сам в наказателното поле с глава реализира за 2:2 след центриране на Бабакар Дион.

В 88-ата минута Сагардия получи извеждащ пас, освободи се от Камдем и прати топката във вратата на гостите. Голът обаче беше отменен заради нарушение на нападателя срещу френския защитник. В добавеното време силен удар на Франко Минго от средна дистанция премина покрай вратата.

След равенството Локомотив Пловдив остава четвърти с 54 точки и е на 6 от третия ЦСКА, а Берое запазва 11-ата позиция с 33 пункта.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:2
1:0 Себастиан Вия (16-дузпа), 1:1 Димитър Илиев (32-дузпа), 2:1 Вини Трибуле (47), 2:2 Ангел Лясков (50)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
4 - Димитър Илиев пусна извеждащ пас към Бабакар Дион, който от аутлинията подаде за Мичи Нтело, а Родриго Ачинели бе напуснал голлинията си. Нтело обаче бе затворен и нанесе много неточен удар.
6 - Карлос Алгара отне топката на около 30 метра от вратата, напредна и стреля технично с външен фалц, но встрани от вратата на Кристиан Томов.
10 - Принудителна смяна в състава на гостите. Евандро се контузи, а на негово място влезе Ивайло Иванов.
11 - Себастиан Вия проби отлично по лявото крило и качи топката на главата на Франсиско Политино, който стреля на сантиметри покрай левия страничен стълб.
13 - ДУЗПА за Берое! Вия навлезе в наказателното поле и бе съборен от Хорхе Сегура. Първоначално Васимир Ел Хатиб отсъди корнер, но бе привикан от Ивайло Ненков да преразгледа ситуацията на ВАР и посочи бялата точка.
16 - ГОООЛ за Берое! Самият Себастиан Вия се нагърби с изпълнението на дузпата и в стил "Паненка" вкара за 1:0.
31 - ДУЗПА за Локо Пд! Мичи Нтело беше изведен прекрасно изведен в наказателното поле от Димитър Илиев, след което напредна и бе съборен от Артур Мота, а Ел Хатиб не се поколеба да посочи бялата точка.
32 - ГОООЛ за Локо Пд! Димитър Илиев реализира дузпата, пращайки топката в горния десен ъгъл за 1:1.
42 - Уерик Каетано шутира зад централната линия, но ударът му премина над вратата на Локомотив Пловдив.
45+1 - Вини Трибуле пусна към Лучано Скуадроне отдясно в наказателното поле и защитникът нанесе удар, който Томов изби в корнер.
45+3 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - ГОООЛ за Берое! Политино проби по десния фланг и пусна успоредно подаване за Вини Трибуле, който бе изпуснат от отбраната на Локомотив и от вратарското поле вкара за 2:1.
50 - ГОООЛ за Локо Пд! Бабакар Дион центрира великолепно за Ангел Лясков, който реализира гол с глава от около 10 метра за 2:2.
70 - След вихрения старт на втората част темпото на игра спадна и липсват сериозни голови положения за двата тима.
75 - Себастиан Вия проби великолепно по левия фланг, навлезе в наказателното и намери Вини Трибуле, който стреля от вратарското поле, но бе блокиран от Ангел Лясков.
86 - Вия размина няколко защитници на гостите и нанесе удар, който Томов изби. Топката остана в заралии, като се стигна до шут на Жорди Говеа от 10-11 метра, с който вратарят отново се справи.
87 - Вия получи жълт картон, който е пети за него и той ще пропусне гостуването на Левски в следващия кръг.
88 - Сагардия получи извеждащ пас, освободи се от Камдем и прати топката във вратата. Голът обаче беше отменен заради нарушение на нападателя срещу френския защитник.
90+3 - Удар на Франко Минго от средна дистанция премина покрай вратата на гостите.
90+7 - Край на мача! Берое и Локомотив Пловдив завършиха зрелищно 2:2.

Берое: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго, 6. Жорди Говеа (К) - 10. Франсиско Политино (807. Федерико Санети), 11. Уерик Каетано (729. Франсиско Сагардия), 19. Карлос Алгара (90'+324. Сетфан Гаврилов), 98. Роналдо Камара  (7120. Сегундо Пачаме) - 22. Себастиан Вия  , 91. Вини Трибуле
Резерви: 23. Родриго Ачинели – 7. Федерико Санети, 9. Франсиско Сагардия, 12. Темитопе Акинжогунла, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 24. Сетфан Гаврилов
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 91. Хорхе Сегура , 4. Мартин Паскалев (6815. Мартин Петков), 5. Тодор Павлов - 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов  (6919. Владимир Медвед), 21. Евандро  (1022. Ивайло Иванов), 44. Ангел Лясков  - 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К) , 9. Мичи Нтело (8311. Петър Андреев )
Резерви: 88. Мартин Луков – 11. Петър Андреев, 12. Ефе Али, 15. Мартин Петков, 16. Кристиян Пешов, 19. Владимир Медвед, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Васимир Ел-Хатиб
ВАР: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР