ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски победи с 2:0 Ботев (Враца) в контролна среща на "Герена". Отборът на Станимир Стоилов стигна до успеха с голове на Асен Чандъров в 79-ата минута и на Кристиан Димитров в 81-ата. За снажния централен защитник това бе първо попадение с екипа на Левски.

Oсвен двамата голмайстори в проверката, на висота се представи и Николай Михайлов. Опитният страж опази вратата си, въпреки че два пъти играчи на тима на Даниел Моралес се озоваваха очи в очи срещу него - Мартин Кавдански и Клери Сербер. Михайлов бе цял мач на терена днес.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В 18-ата минута беше първата опасност в срещата. След центриране от корнер Асен Чандъров бе оставен на чиста позиция, но ударът му мина покрай гредата.

В 28-ата Ботев (Враца) осъществи хубава атака, която бе завършена с удар от Марко Мажуга, който профуча покрай вратата на Николай Михайлов. Три минути по-късно Мартин Кавдански успя да премине през защитата на "сините" и се озова сам срещу вратаря, но не успя да завърши точно, изпращайки топката покрай гредата.

В 40-ата минута нов удар мина покрай вратата на домакините. Диого Барбоса този път не успя да стреля точно. Малко по-късно Мажуга надбяга Цунами и подаде на Клери Сербер сам срещу Михайлов, но вратарят успя да блокира нападателя, след което пострада при сблъсъка и се наложи да получи медицинска помощ.

На почивката Станимир Стоилов направи две промени. В игра се появиха Ивелин Попов и Жереми Петрис, които замениха Роналдо и Цунами. Първият заигра зад Рикардиньо, а Ел Джемили се премести на дясното крило. Французинът зае титулярното си място на десния бек, докато Патрик-Габриел Галчев премина на левия фланг. В началните минути "сините" наложиха натиск, но не застрашиха сериозно вратата на Красимир Костов, който се появи на смяна за Ботев.

В 65-ата минута Ивелин Попов се оказа на чиста позиция за стрелба, но нацели Рикардиньо, което спаси гостите и нулевото равенство се запази.

Малко по-късно беше отменен гол на Левски. Патрик-Габриел Галчев центрира към Рикардиньо, който прати топката в мрежата, но се оказа, че бразилецът е изблъскал Антонио Георгиев преди удара и съдията маркира нарушение.

В 73-ата минута далечен изстрел на Ивелин Попов бе избит със сетни сили от Костов в ъглов удар.

В 79-ата минута Левски поведе. Ивелин Попов подаде на Асен Чандъров вдясно в наказателното поле, халфът си нагласи топката и с мощен изстрел прониза Костов - 1:0.

Две минути по-късно домакините покачиха на 2:0. Младите Михалев и Йовов играха последователно с глава в наказателното поле, а след това топката попадна в Кристиан Димитров отдясно, който от воле я изпрати в близкия ъгъл на Костов.​

До края не падна нов гол и Левски спечели с 2:0.

В паузата на първенството тимът на Станимир Стоилов ще изиграе още две контроли. На 3 април (понеделник) е проверката с Марица (отново от 14:00 часа), а ден по-късно (4 април) съперник ще бъде Витоша (Бистрица). Тези мачове също ще се играят на "Герена".

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (Враца) 2:0
1:0 Aсен Чандъров (79), 2:0 Кристиан Димитров (81)

Левски София
ЛEВСКИ: 1.Николай Михайлов (к), 22.Патрик-Габриел Галчев, 50.Кристиян Димитров , 5.Келиан ван дер Каар, 6.Цунами, 8.Андриан Краев, 20.Асен Чандъров , 11.Джавад Ел Джемили, 18.Роналдо, 17.Уелтон, 9.Рикардиньо
Резерви: 12. Йоан Загоров, 2. Жереми Петрис, 4. Калоян Стрински, 10. Ивелин Попов, 24. Борислав Рупанов, 31. Дейвид Михалев, 34. Александър Божилов, 38. Димитър Андонов, 41. Кристиян Йовов, 42. Георги Коричков, 71. Антоан Стоянов
Треньор: Станимир Стоилов

БОТЕВ (Враца): 34.Фредерико Бариос, 23.Браян Мендоса, 3.Мартин Кавдански, 8.Диего Фераресо, 37.Том Рапнуи, 11.Момчил Цветанов, 18.Диого Барбоса, 17.Чавдар Ивайлов, 16.Красимир Тодоров, 14.Марко Мажуга, 28.Клери Сербер
Резерви: 76.Красимир Костов, 77.Пламен Петров, 24.Стефан Гаврилов, 6.Антонио Георгиев, 10.Лукас Брамбила, 9.Даниел Генов, 19.Браян Переа, 21.Жан-Пиер да Силва, 22.Петър Кепов
Треньор: Даниел Моралес

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР