"Левски" и ЦСКА не си вкараха гол и във вчерашното дерби за Купата на България. "Сините" победиха с дузпи (7:6), а и двата тима имаха претенции за игра с ръка на съперника в редовното време.

ЦСКА поиска 11-метров наказателен удар в 53-ата минута, когато Неманя Милисавлевич стреля извън наказателното поле, а топката се отби от лявата ръка на Димитър Макриев.

В 84-ата минута реферът Цветан Кръстев пък бе нападнат от играчи на "Левски", които поискаха дузпа за игра с ръка на Ивайло Чочев след удар на Гари Родригес.

Вижте двете положения и преценете дали реферът сбърка като не посочи бялата точка. Според футболния правилник може да не бъде отсъдена дузпа, ако няма движение на ръката към топката и разстоянието между съперниците е такова, че да не дава възможност за реакция.