Левски надви трудно последния Етър с 2:1 в мач от петия кръг на efbet Лига. С втората си поредна шампионатна победа "сините" прекъснаха ужасяващата си серия от седем поредни мача без успех на "Георги Аспарухов" за първенство, последните шест от които загуби. Живко Атанасов (36) и завърналият се в тима Борислав Цонев (78) донесоха победата на домакините, а юношата им Преслав Боруков (43) бе изравнил за "болярите" преди почивката.

Две от новите попълнения на „сините“ започнах титуляри. Алекс Петков зае мястото в центъра на отбраната на контузения Тома Даске и оформи централната двойка заедно с Живко Атанасов. Пред тях пък игра завърналият се в тима Борислав Цонев.

Гостите започнаха по-активно, но не успяха да се възползват от колебливите първи минути за "сините". Милчо Ангелов отправи удар още във 2-ата минута и Николай Михайлов хвана топката. Постепенно домакините взеха инициативата и в 11-ата минута Станислав Ангелов бе изведен чудесно зад защитата, но не успя да намери свой съотборник. След половин час игра Господинов спаси удар на Стайн Спиерингс, а шест минути по-късно Левски материализира превъзходството си. Борислав Цонев центрира от корнер, Алекс Петков отклони топката с глава и Живко Атанасов също с глава преодоля Анатоли Господинов за 1:0.

В 40-ата минута Паулиньо можеше да удвои аванса на домакините, но след удара му покрай вратата. Малко изненадващо тимът от Велико Търново изравни в 43-ата минута, когато след груба грешка в защитата на домакините топката стигна до Преслав Боруков, който със силен удар разстреля Николай Михайлов за 1:1, но не се зарадва след дебютния си гол за "болярите", тъй като е юноща на "сините".

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката домакините имаха превъзходство и търсеха всякакъв начин отново да поведат в резултата, но отбраната на гостите се справяше сравнително добре, а в 71-ата минута те дори имаха шанс за ново попадение след силен далечен удар на Милчо Ангелов. Топката обаче премина покрай вратата на Николай Михайлов.

В 77-ата минута съдията Станимир Тренчев отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле на гостите за игра с ръка на Даниел Пехливанов. На повторенията останаха съмнения, че играта е с рамо и това се случва вътре в наказателното поле. Минута по-късно пък Борислав Цонев се разписа директно прекия свободен удар за 2:1. До края на мача гостите не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха без точки от София.

След успеха си Левски събра 7 точки и се изкачи до 7-та позиция в класирането. Етър остана последен без нито една точка, но вече с първи отбелязан гол през сезона.

ЛЕВСКИ – ЕТЪР 2:1
1:0 Живко Атанасов (36), 1:1 Преслав Боруков (43), 2:1 Борислав Цонев (78)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
2 - Милчо Ангелов отправи удар и Николай Михайлов хвана топката
5 - Разбъркване в наказателното поле на "сините" и е отсъдено нарушение в атака
11 - Станислав Ангелов бе изведен чудесно зад защитата и нахлу опасно в наказателното поле на гостите, но не успя да намери свой съотборник
19 - Домакините взеха инициативата, но играта е накъсана с нарушения в средата на терена
25 - Остро центриране на "сините", но никой не засича топката в наказателното поле
30 - Господинов спаси удар на Стайн Спиерингс
36 - ГОООЛ за Левски! Борислав Цонев центрира от корнер, Алекс Петков отклони топката с глава и Живко Атанасов също с глава преодоля Анатоли Господинов за 1:0
40 - Паулиньо пробив наказателното поле и шутира, а топката премина покрай вратата
43 - ГОООЛ за Етър! След груба грешка в защитата на домакините топката стигна до Преслав Боруков, който мощен шут разстреля Николай Михайлов за 1:1, но не се зарадва след дебютния си гол за тима от Велико Търново, тъй като е юноща на Левски
45+1 - Край на първата част!
..............................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Засада е отсъдена на Станислав Иванов
56 - Борислав Цонев центрира от фаул в наказателното поле и защитниците на гостите изчистват в корнер
65 - Цонев нахлу в наказателното поле на гостите, но бе спрян от Яни Пехливанов
68 - Неточен удар на Паулиньо от средна дистанция покрай вратата на гостите
70 - Анатоли Господинов боксира топката след центриране отляво
71 - Силен удар на Милчо Ангелов от границата на наказателното поле и топката излезе в аут
77 - Съдията Станимир Тренчев отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле на гостите за игра с ръка на Даниел Пехливанов, но на повторенията останаха съмнения, че играта е с рамо и това се случва вътре в наказателното поле
78 - ГОООЛ за Левски! Борислав Цонев се разписа директно прекия свободен удар за 2:1
86 - Паулиньо набра скорост, но не успя да намери появилия се като резерва Насиру Мохамед

Съставите
Левски: 13. Николай Михайлов, 66. Орлин Старокин, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов , 6. Ивайло Найденов, 10. Борислав Цонев , 77. Илия Юруков (9039. Деян Иванов), 11. Здравко Димитров (4645. Илия Димитров), 40. Стайн Спиерингс, 99. Станислав Иванов (8418. Насиру Мохамед), 7. Паулиньо (8979. Мартин Петков)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 18. Насиру Мохамед, 31. Костадин Илиев, 39. Деян Иванов, 45. Илия Димитров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков
Треньор: Георги Тодоров

Етър: 13. Анатоли Господинов, 24. Георги Купенов , 6. Пламен Крачунов (8498. Валентин Йосков), 20. Яни Пехливанов , 11. Антон Огнянов, 22. Никола Колев (6010. Свилен Щерев), 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Запрянов, 71. Даниел Пехливанов , 7. Милчо Ангелов , 99. Преслав Боруков
Резерви: 1. Христо Иванов, 10. Свилен Щерев, 98. Валентин Йосков, 14. Иван Скерлев, 780. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 16. Стелиян Добрев
Треньор: Петко Петков

София, стадион "Георги Аспарухов"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация