Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) надви у дома Черно море с 2:1 в един от най-интересните мачове в четвъртия кръг от efbet Лига и се изравни по точки с лидера и шампион Лудогорец. Момчил Цветанов (4) и Димитър Илиев (48) се разписаха за успеха на "смърфовете". Матиас Курьор (33) бе точен за "моряците", които завършиха мача в намален състав след изгонването на Родриго в добавеното време.

Домакините поведоха рано в резултата с първия си точен удар. Николай Николаев напредна отдясно и центрира за Момчил Цветанов, който от легнало положение засече топката и я прати във вратата на Георгиев за 1:0.

Полека-лека варненци изравниха играта и започнаха да задържат повече топката, а усилията им дадоха резултат в 33-ата минута, когато Родриго Енрике комбинира с Васил Панайотов, а халфът с пета изведе Матиас Курьор зад отбраната на Локомотив и последният преодоля Луков за 1:1.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В заключителните минути на първата част двата отбора прибягваха само към нарушения, като играта определено се накъса, а реферът Георги Димитров показа няколко картона.

Малко след почивката Локомотив получи пряк свободен удар в близост от границата на наказателното поле на Черно море и в 48-ата минута капитанът Димитър Илиев се разписа от фаула за 2:1.

Гостите натиснаха в опит пак да изравнят, но без успех. В 74-ата минута Анте Аралица бе изведен вдясно и стреля много силно по земя, но Георги Георгиев с крак спаси. Минута по-късно Диниш Алмейда опита да прехвърли Георгиев, но и този път вратарят бе на мястото си.

До края на мача "моряците" така и не намериха верния път към вратата на Луков за нов гол и си тръгнаха без точки от "Лаута". В добавеното време пък Родриго си изкара два жълти картона и гостите завършиха мача в намален състав.

След четвъртата си поредна победа във всички турнири Локо (Пд) събра 9 точки и се изравниха с лидера Лудогорец, който е с по-добра голова разлика. Черно море е девети с 4 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Момчил Цветанов (4), 1:1 Матиас Курьор (33), 2:1 Димитър Илиев (48)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
3 - Димов шутира опасно, но вратарят на "смърфовете" Луков хвана топката
4 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Домакините поведоха с първия си точен удар в мача, а голът бе дело на Момчил Цветанов, който бе оставен непокрит и засече центриране на Николай Николаев за 1:0
14 - Родриго центрира към Иса и защитниците изчистват топката
19 - Бърза атака на гостите с подаване на Илиев към Иса, който продължи към Панайотов, но последният се забави и загуби топката
26 - Силен техничен удар на Минчев и спасяване с вещина на Георгиев
33 - ГОООЛ за Черно море! Васил Панайтов изведе чудесно Матиас Курьор зад отбраната на домакините и след това той преодоля Луков за 1:1
37 - Засада е отсъдена на Муслимович
45+1 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на втората част
48 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Футболист №1 на България за 2019 година Димитър Илиев се разписа от пряк свободен удар за 2:1
50 - Даниел Димов засече с глава центрирана топка от корнер към втора греда, но там Иса не успя да нацели вратата на Луков
55 - Натиск на "моряците" в опит да върнат попадението
63 - Засада е отсъдена на Анте Аралица
74 - Георги Георгиев спаси удар на Анте Аралица, който се измъкна от защитниците и шутира
75 - Опит за прехвърлящ удар на Диниш Алмейда и намеса на Георги Георгиев
81 - Засада на Родриго от гостите
84 - Поредица от неуспешни центрирания в наказателното поле на домакините
90+1 - Матиас Курьор търси позиция за удар в наказателното поле, но бе блокиран
90+3 - Родриго получи в рамките на минута два жълти картона и бе изгонен
90+4 - Край на мача! Локо (Пд) спечели с 2:1 и се изкачи на втора позиция във временното класиране.

Съставите
Локомотив (Пловдив): 71. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 25. Лукас Масоеро, 61. Диниш Алмейда , 34. Петър Витанов, 15. Кристиан Илич (6816. Лукас Салинас), 44. Николай Николаев (8610. Парвиз Умарбаев), 11. Кенан Муслимович, 7. Момчил Цветанов (5777. Анте Аралица), 14. Димитър Илиев (90+413. Даниел Димитров), 19. Георги Минчев (699. Бирсент Карагерен)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 10. Парвиз Умарбаев, 16. Лукас Салинас, 77. Анте Аралица, 9. Бирсент Карагерен, 13. Даниел Димитров
Треньор: Бруно Акрапович

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов , 27. Даниел Димов , 8. Емил Янчев, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (7815. Леандро Андраде), 70. Стефан Велев (8416. Денислав Ангелов), 10. Илиан Илиев (7029. Файсел Касми), 72. Родриго , 19. Матиас Курьор , 9. Исмаил Иса
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 15. Леандро Андраде, 16. Денислав Ангелов, 32. Мартин Дичев, 29. Файсел Касми, 88. Павел Георгиев
Треньор: Илиан Илиев

Пловдив, стадион „Локомотив“
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация