Локомотив (Пловдив) надви трудно новака Хебър (Пазарджик) с 2:1 на "Лаута" в мач от третия кръг на efbet Лига. Бабакар Дион (1) и резервата Преслав Боруков (64) се разписаха за успеха на "смърфовете". Тодор Чаворски (35-дузпа) бе точен за гостите.

Само 33 секунди след първия съдийски сигнал домакините поведоха, след като Бирсент Карагарен овладя топката отляво и намери Бубакар Дион, който с първото си докосване преодоля Петър Дебърлиев за 1:0. Това бе дебютен гол за белгиеца с екипа на "смърфовете".

Играчите на Александър Томаш продължиха да владеят повече топката, но в 13-ата минута Октай Хамдиев от гостите опита да прехвърли Илко Пиргов от далечно разстояние, но без успех. Четири минути по-късно Емануил Манев беше изведен на чиста стрелкова позиция, но и той не намери целта.

Последваха пропуски на Клаудио Бонани от гостие и Дион за домакините, за да се стигне до 32-ата минута, в която Хебър получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Пиер Зебли срещу Манев. Решението на главния съдия беше потвърдено и от ВАР, а Тодор Чаворски реализира дузпата със силен удар в долния десен ъгъл за 1:1.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката домакините натиснаха и в 62-ата минута Карагарен опита да изненада Дебърлиев със силен удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле, но топката профуча покрай вратата. Две минути по-късно Дион получи на десния фланг от Димитър Илиев и веднага центрира към резервата Преслав Боруков, който вкара с глава за 2:1.

В 74-тата минута Карагарен преодоля Търтов и отправи много опасен шут от границата на наказателното поле, а топката профуча на сантиметри над вратата на Дебърлиев. Три минути по-късно гостите пропиляха страхотна голова възможност. Октай Хамдиев беше изведен в коридор и се озова сам срещу Пиргов, който скъси дистанцията и не допусна гол. В 84-ата минута Каракашев намери Карагерен в наказателното поле и след няколко рикошета топката излезе в корнер. В самия край Дебърлиев отрази нов опасен удар към вратата си.

След втората си победа за сезона "смърфовете" имат 6 точки. Хебър остава с 3 точки в актива си.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 2:1
1:0 Бабакар Дион (1), 1:1 Тодор Чаворски (35-дузпа), 2:1 Преслав Боруков (64)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача.
1 - ГОООЛ за Локо (Пд)! След грешка при изнасянето на топката още в първите секунди Бирсент Карагерен подаде в наказателното поле на гостите към Бубакар Дион, който се разписа за 1:0.
13 - Октай Хамдиев опита да прехвърли вратаря на домакините Илко Пиргов с удар от далечно разстояние, но не успя.
17 - Емануил Манев беше изведен на чиста позиция и отправи диагонален удар по земя, но прати топката покрай левия страничен стълб.
23 - Клаудио Бонани стреля мощно от далечно разстояние, но Илко Пиргов внимаваше и успя да улови.
25 - Дион пропусна златна възможност да удвои преднината на домакините, пращайки топката над вратата.
32 - ДУЗПА за Хебър! Емануил Манев бе съборен в наказателното поле след съприкосновение със Зебли.
35 - ГОООЛ за Хебър! Тодор Чаворски реализира дузпата за 1:1.
42 - Бидунга стреля с глава, но ударът му е много неточен.
45+1 - Бирсент Карагарен проби и навлезе в наказателното поле, но отправи неточен удар.
45+3 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Ивайло Димитров центрира топката към наказателното поле, но негов съотборник се разминава с нея.
62 - Бирсент Карагерен шутира силно от малък ъгъл на границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата на Дебърлиев
64 - ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Димитър Илиев намери Бабар Дион вдясно и той веднага центрира към влзелия като резерва Преслав Боруков, който с глава вкара за 2:1.
74 - Карагарен пропусна страхотен шанс, след като ударът му мина на сантиметри от целта.
77 - Октай Хамдиев беше изведен в коридор и се озова сам срещу Пиргов, който скъси дистанцията и не допусна гол.
84 - Каракашев намери Карагерен в наказателното поле и след няколко рикошета топката излезе в корнер.
90+5 - Дебърлиев отрази далечен удар
90+5 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) надви Хебър с 2:1 и записа втора победа сезона.

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев , 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев – К, 7. Бабакар Дион (8219. Александър Василев), 11. Ивайло Димитров (5199. Преслав Боруков ), 9. Бирсент Карагарен (90+225. Христо Иванов)
Резерви: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 25. Христо Иванов, 6. Сами Мехмедов, 99. Преслав Боруков, 5. Тодор Павлов
Треньор: Александър Томаш

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов (755. Мартин Михайлов), 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 55. Олекси Лобов, 23. Клаудио Бонани (8717. Богомил Божуркин), 12. Емануил Манев (7525. Мауро Секейра), 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски
Резерви: 88. Диян Димов, 15. Милан Кременович, 5. Мартин Михайлов, 25. Мауро Секейра, 30. Боян Кнежевич, 17. Богомил Божуркин, 26. Иван Вълев
Треньор: Фулвио Пеа

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия