Крумовград загуби от Ботев Пловдив с 0:1 на футболния комплекс „Никола Щерев-Старика“ в пловдивския квартал "Коматево" мача им от третия кръг на efbet Лига. Гол шедьовър на Джеймс Ето'о (52) се оказа достатъчен за "канарчетата" да грабната трите точки.

Гостите тръгнаха в нападение още от първия сигнал за старт на двубоя и още в 6-ата минута Минков центрира отдясно по земя, а Секулич засече, но в аут. Три минути по-късно Янко Георгиев трябваше да се намесва след удар с глава на Конте, който засече центриране от корнер.

В 13-ата минута Крумовград също имаше положение. Божидар Кацаров центрира отдясно към наказателното поле, а Ханс Бернат не успя да избие добре топката. Така тя попадна в Лукас Сантана, който стреля, но след рикошет вратарят на Ботев улови.

Ботев продължаваше да натиска и да бъде по-активен до края а първата част, но пропуски направиха Акере и, Нвачукву. Най-добрата възможност за домакините дойде в 40-ата минута, когато неразбирателство между Карабельов и Балоянос точно на сглобката на наказателното поле позволи на Диого Рапосо да открадне топката, да направи няколко крачки и да стреля към близкия ъгъл. Бернат обаче внимаваше и спаси.

Седем минути след почивката Нвачукву се строполи в наказателното поле на Крумовград, но дузпа не бе отсъдена. Топката стигна до Ивелин Попов, който подаде надясно към Джеймс Ето’о, а камерунецът вкара фамозен гол от около 25 метра за 0:1. Пет минути по-късно Нвачукву проби добре отляво и стреля от малък ъгъл. Кълбото обаче се отклони от страничния стълб и излезе в аут. Малко по-късно Вячеслав Велев искаше да подаде към вратаря Георгиев, но Секулич пресече подаването. Останал напълно сам срещу стража на домакините, нападателят стреля, но право в обсега на Георгиев.

В 70-ата минута Бернат трябваше да показва рефлекс, след като Вячеслав Велев отправи хубав изстрел от дистанция. Последваха спокойни минути и чак в третата от добавеното време Алекса Марас имаше шанс да удвои аванс на гостите, но сам срещу Янко Георгиев не успя да го преодолее.

С този успех тимът на Душан Керкез събра 7 точки и излезе на третото място във временното класиране, колкото има и вторият Спартак Варна, докато Крумовград е 11-и с 3 точки.

В следващия кръг от шампионата за Крумовград предстои гостуване на Левски, което ще бъде на 10 август, докато Ботев Пловдив ще приеме Жрински Мостар на 8 август, а през уикенда ще почива, след като мачът му срещу Лудогорец бе отложен.

КРУМОВГРАД - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:1
0:1 Джеймс Ето'о (52)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
2 - Удар на Кристиан Нвачукву мина над вратата на символичните домакини.
6 - Николай Минков бе изведен на дясното крило, влезе в наказателното поле и центрира, но удар на Мартин Секулич бе блокиран от Матей Шимич.
9 - Удар с глава на Антоан Конте бе спасен от Янко Георгиев.
13 - Ханс Кристиан Бернат спаси удар на Лукас Сантана.
36 -  След центриране отляво на Константинос Балоянис, топката рикошира във футболист на Крумовград и само намесата на Георгиев спаси домакините от инкасирането на гол.
40 - Балоянис и Янис Карабельов допуснаха грешка и подариха топката на Диего Рапосо, но ударът му бе спасен от Бернат.
45+3 - Момчил Цветанов шутира от пряк свободен удар над стената и над вратата на гостите.
45+4 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - ГОООЛ за Ботев Пд! Ивелин Попов навлезе от лявото крило към центъра и подаде към Джеймс Ето'о, който си нагласи топката на десния крак и с мощен удар преодоля Янко Георгиев за 0:1.
61 - Самуел Акере бе изведен зад защитата, но не можа да вкара сам срещу вратаря на домакините, а и бе отсъдена засада.
64 - ГРЕДА за Ботев Пд! Кристиан Нвачукву финтира Вячеслав Велев на лявото крило и опита удар от много малък ъгъл, след който топката рикошира в десния страничен стълб на вратата, пазена от Георгиев.
65 - Вячеслав Велев допусна груба грешка, след като опита да върне топката към вратаря, но вместо това я подаде на Секулич. Деветката на Ботев Пд нахлу в наказателното поле, но от чиста позиция не успя да преодолее Янко Георгиев, който спаси с крак.
70 - Бернат направи чудесно спасяване при удар с левия крак на Велев извън наказателното поле.
90+3 - Янко Георгиев спаси удар на излезлия сам срещу него Алекса Марас.
90+4 - Край на мача! Крумовград загуби от Ботев Пловдив с 0:1.

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана (2624. Лазар Марин ), 44. Божидар Кацаров (К), 7. Момчил Цветанов (582. Джуниет Али), 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо (5818. Даниел Оливейра), 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин , 17. Патрик Луан, 19. Наско Милев (589. Рафаел Фуртадо)
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 24. Лазар Марин, 11. Александър Георгиев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 9. Рафаел Фуртадо, 18. Даниел Оливейра, 77. Октай Юсеин, 2. Джуниет Али
Старши треньор: Атанас Рибарски

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиян Бернат, 5. Йонас Там, 7. Самуел Акере, 9. Мартин Секулич (6699. Алекса Мараш), 10. Ивелин Попов (К) (7720. Антонио Перера), 15. Джеймс Ето’о , 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте , 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву (664. Ехидже Укаки)
Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 20. Антонио Перера, 27. Сирики Диабате, 42. Ивайло Видев, 77. Борислав Маринов, 88. Ален Корошеч, 99. Алекса Марас
Старши треньор: Душан Керкез

Стадион: "Никола Щерев-Старика, кв. "Коматево"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР