Левски победи с 3:2 Ботев (Враца) в контролна среща, играна заради паузата в първенството заради националните отбори. Двата тима премериха сили на стадион „Георги Аспарухов“, а „сините“ доминираха през по-голямата част от срещата.

Разликата в класите бе много по-голяма от резултата, като през първата част Станислав Генчев заложи на състав, максимално близък до титулярния, с оглед и на многото национали. Домакините поведоха рано чрез Евертон Бала, а в 20-ата Мустафа Сангаре удвои. През втората част вече с доста промени двата тима си размениха още попадения за крайния резултат. За "сините" се разписа Келиан Ван дер Каап.

Първата ситуация в проверката беше за играчите на Станислав Генчев. Кристиан Димитров подаде на Евертон Бала, а той върна от лявото крило към Патрик Мислович. Халфът шутира от дистанция, Федерико Бариос изби в корнер.

В 7-ата минута домакините поведоха. Мустафа Сангаре се пребори за топката пред наказателното поле на врачани и подаде на Евертон Бала. Крилото овладя и с мощен изстрел с десния крак не остави шанс на Бариос - 1:0.

Малко по-късно - в 13-ата минута, Фабио Лима шутира от над 30 метра и малко не му достигна да вкара топката в горния ляв ъгъл. Натискът на "сините" продължи и те удвоиха в 20-ата минута чрез много дейния си таран Сангаре. Снажният нападател овладя пас на Мислович с гръб към вратата, завъртя се на 180 градуса, елиминирайки съперник, след което реализира с удар по земя - 2:0.

Сенегалецът с френски паспорт не беше вкарвал в последните няколко мача на Левски.

След половин час игра Сангаре бе близо да се възползва от неразбирателство във врачанската отбрана. Сенегалецът се озова очи в очи с Бариос, но не успя да се разпише за втори път. Все пак топката попадна в Бала, който отправи изстрел в аут.

До почивката Сангаре имаше още един шанс, но Бариос се намеси отлично.

С началото на второто полувреме Генчев направи някои промени. Една от смените Джавад Ел Джемили отне топка пред наказателното поле и шутира опасно, но покрай вратата. В 50-ата минута Фабио Лима получи хубава топка, но ударът му бе твърде слаб, за да преодолее стража на Ботев. Постепенно гостите пробваха да погледнат по-смело към вратата на Маркович и направиха няколко слизания към наказателното поле.

В 66-ата минута Ботев вкара гол. При едно центриране Иван Василев засече с глава за 2:1. По-лошата новина за „сините“ обаче бе поредната контузия на Фабио Лима, който остави тима си с 10 души, тъй като Генчев вече беше пуснал в игра всички футболисти, с които разполагаше за този мач.

Много бързо Левски си върна преднината от два гола. Асими Фадига свали центрирана от корнер топка към Келиан Ван дер Каап, който отблизо отклони за 3:1. В 73-ата Даниел Генов получи хубав извеждащ пас и с мощен удар в близкия ъгъл вкара за 3:2.

В 85-ата минута Любомир Василев спаси силен изстрел на Бала. Джавад Ел Джемили също бе много близо до попадение, след като бе изведен от Алдаир, но отново Любомир Василев спаси изстрела и контролата приключи 3:2.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (Враца) 3:2
1:0 Евертон Бала (7), 2:0 Мустафа Сангаре (20), 2:1 Иван Василев (66), 3:1 Келиан Ван дер Каап (71), 3:2 Даниел Генов (73)

ЛЕВСКИ: 44. Матей Маркович, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан Ван дер Каап , 6. Цунами, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена,3. Майкон, 17.Евертон Бала , 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре
Резерви: 99. Иван Андонов, 11. Джавад Ел Джемили, 21. Алдаир, 97. Асими Фадига
Треньор: Станислав Генчев

БОТЕВ (Враца): 34. Федерико Бариос, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11. Мартин Ачков, 6. Давид Суарес, 8. Даниил Кондраков, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов , 21. Бубакар Траоре, 7. Иван Василев
Резерви: 1. Любомир Василев, 10. Николай Стефанов, 17. Чавдар Ивайлов, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев, 77. Стефан Велев, 97. Владислав Найденов
Треньор: Христо Янев