Селекционерът на националния отбор Ясен Петров няма да може да разчита на титулярния нападател Атанас Илиев и на вратаря Николай Михайлов за предстоящата ответна световна квалификация срещу Литва на 9 октомври.

Илиев получи жълт картон в 85-ата минута при победата с 1:0 снощи. Това е негово второ предупреждение от началото на световните квалификации, след като получи такова и при нулевото равенство в Северна Ирландия. Така новият нападател на втородивизионния италиански Асколи ще трябва да изтърпи наказание от един мач. Любопитното е, че двубоят в Литва ще е в деня, в който Наско ще навърши 27 години.

Същата санкция ще получи и резервният вратар Николай Михайлов, който снощи беше изгонен от пейката на „лъвовете“ след победния гол на Ивайло Чочев срещу Литва. В минути преди и след попадението капитанът на Левски водеше някакъв диалог с четвъртия съдия.