Попълнете търсена ключова дума или фраза

Нов провал за Левски след три греди срещу Септември ВИДЕО

"Сините" с първо равенство от началото на сезона, изостават на 5 точки от лидера

Снимки: Startphoto.bg
1 от 5

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Септември (София) препъна Левски и двата тима завършиха 0:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Гостите доминираха през цялото време и не спираха да търсят гола, но късметът не бе на тяхна страна и на три пъти удряха гредите, а Димитър Шейтанов спаси всички по-опасни удари към неговата врата. Така след загубата от Славия с 1:2 през седмицата в отложен мач "сините" записаха нов провал в елита и се отдалечиха на 5 точки от върха.

Станимир Стоилов остави на пейката Ивелин Попов, който все пак влезе на терена в 64-ата минута на мястото на Марин Петков, но не помогна на гостите да стигнат до така желаните три точки. "Сините" доминираха тотално през първата част, но след един куп пропуски не успяха да поведат в резултата. Още във 2-рата минута след многоходова атака Роналдо подаде на Филип Кръстев, който шутира веднага и топката се удари в лявата греда. Две минути по-късно Мартин Стойчев получи неприятна контузия в рамото и трябваше да бъде принудително заменен, като дори бе откаран с линейка в болница.

След неточни удари на Уелтън и Келиан ван дер Каап в 20-ата минута "сините" имаха претенции за дузпа за игра с ръка, след като при корнер Сундберг стреля с глава и Илия Миланов блокира удара. Съдията Георги Давидов обаче беше категоричен в решението си, че няма нарушение на правилата. Секунди по-късно домакините създадоха единствената си опасност за първата част след грешка на Илиян Стефанов в центъра на терена. При контраатаката Атанас Кабов беше изведен зад защитата, влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Пламен Андреев спаси.

В 40-ата минута вратарят Димитър Шейтанов направи впечатляващо спасяване след шут на Уелтън, а до края на първата част гостите изпълниха още два корнера, след които Хосе Кордоба и Сундберг отправиха неточни удари с глава над вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Четири минути след почивката "сините" удариха втора греда. Филип Кръстев центрира от корнер, а Андриан Краев надскочи Асен Чандъров и засече с глава, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

Натискът на гостите продължи и след пропуски на Марин Пертков и Илиян Стефанов в 61-ата минута те за трети път бяха спрени от гредата след индивидуален пробив и шут на Уелтън. Десет минути по-късно Филип Кръстев овладя топка след неубедително изчистване и от дъгата на наказателното поле я завъртя към левия ъгъл, но Шейтанов за пореден път спаси сигурно попадение. До края "сините" не спряха да атакува, но късметът им бе обърнал гръб и не отбелязаха гол.

След първото си равенство за сезона Левски е четвърти с 25 точки от 12 мача, изоставайки на 5 точки от лидера ЦСКА 1948, който обаче е с две срещи повече. ЦСКА е втори с 28 точки от 12 срещи, а шампионът Лудогорец има 26 точки от 11 мача преди гостуването си на Берое утре вечер. Септември (София) е на 13-а позиция с 10 точки.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛЕВСКИ 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - ГРЕДА за Левски! Уелтън проби и центрира, получи се разбъркване в наказателното поле и топката достигна до Кръстев, който стреля, но топката се отби във външната страна на страничната греда.
4 - Мартин Стойчев получи неприятна контузия в рамото.
7 - Принудителна смяна в състава на домакините, Александър Тодоров влезе на мястото на Мартин Стойчев, който беше откаран с линейка.
11 - Илиан Стефанов опита късмета си от дистанция, но неговият удар бе спасен от стража на домакините.
14 - Уелтон навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но след рикошет топката излезе в корнер.
17 - Келиан ван дер Каап засече с глава центриране от корнер, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.
20 - Ноа Сонко Сундберг беше непокрит на далечната греда при корнер и стреля с глава, но Илия Миланов блокира, а "сините" имаха претенции за дузпа заради игра с ръка и не получиха такава от съдията Георги Давидов.
21 - Илиян Стефанов сбърка в центъра на терена и Атанас Кабов беше изведен зад защитата на гостите, но ударът му в близкия ъгъл бе спасен от вратаря Пламен Андреев.
23 - Филип Кръстев изведе Илиян Стефанов, който стреля мощно от 15-ина метра, но покрай вратата.
40 - Димитър Шейтанов направи впечатляващо спасяване след удар на Уелтън и изби топката в корнер, а след центрирането от него Хосе Кордоба стреля неточно с глава над вратата.
44 - Левски изпълни осми корнер и Сундберг отправи удар с глава над напречната греда.
45 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - ВТОРА ГРЕДА за Левски! Филип Кръстев центрира от корнер, а Андриан Краев надскочи Асен Чандъров и засече с глава, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.
59 - Роналдо скри топката на Мартин Николов и навлезе в наказателното поле, където подаде на Марин Петков, който от чиста позиция не успя да намери очертанията на вратата.
60 - Илиян Стефанов получи шанс при голямо разбъркване, но ударът му бе блокиран.
61 - ТРЕТА ГРЕДА за Левски! Уелтън проби индивидуално, след което шутира и топката за трети път разтресе гредата.
68 - Ивелин Попов отправи неточен удар встрани от вратата, а според съдията е нарушил правилата срещу Мартин Ачков.
71 - Филип Кръстев овладя топка след неубедително изчистване и от дъгата на наказателното поле я завъртя към левия ъгъл, но Шейтанов за пореден път спаси сигурно попадение.
80 - Неточен акробатичен удар на Роналдо.
81 - Уелтън шутира много неточно от далечно разстояние.
90+6 - Край на мача! Септември (София) и Левски завършиха 0:0 и взеха по точка.

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов , 26. Илия Миланов (4611. Мартин Ачков), 9. Димитър Костадинов (6220. Мартин Петков), 6. Атанас Кабов, 23. Йоан Гаврилов (7318. Красиан Колев), 22. Мартин Стойчев, 13. Мартин Николов, 19. Реди Каса (7314. Мартин Стоянов)
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 18. Красиан Колев, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 20. Мартин Петков
Треньор: Светослав Петров

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап , 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев (8927. Асен Митков), 14. Илиян Стефанов (8012. Абдулахи Шеху), 17. Уелтон, 18. Роналдо, 23. Ноа Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба (896. Цунами), 88. Марин Петков (6510. Ивелин Попов)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков
Треньор: Станимир Стоилов

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия