Младежкият национален отбор на България по футбол до 21 години (във формация U20) завърши 0:0 при гостуването си на Азербайджан (U21) в приятелски мач. Главният съдия обаче ощети българските футболисти, след като подмина чиста дузпа в тяхна полза. Въпреки това възпитаниците на Александър Димитров се представиха на много добро ниво. Наставникът даде шанс на всички налични футболисти, които оправдаха доверието му. По този начин младите "лъвчета" направиха важна репетиция преди решителните евроквалификации с Полша (домакинство на 10 септември), Германия (гостуване на 11 октомври) и Израел (домакинство на 15 октомври).

Първата по-сериозна опасност в мача дойде пред българската врата в 35-ата минута, когато решителна намеса на Росен Божинов предотврати шанс за гол пред Салянски.

Малко преди края на първата част с удари от дистанция Никола Илиев и Роберто Райчев застрашиха противниковия страж, но до попадение така и не се стигна.

След подновяването на играта Никола Илиев излезе на добра позиция за изстрел, но пропусна. В 58-ата минута Антоан Стоянов също отвори възможност за националите и с пас по въздух изведе Йоан Борносузов. Неговият удар с глава мина близо до целта, без да доведе до попадение.

Около четвърт час преди последния съдийски сигнал домакините пропуснаха най-добрата си възможност в мача. Останал сам срещу Велизар Илиев - Алиев не уцели вратата.

"Трикольорите" бяха много близо до попадението няколко минути преди края. Двоен пропуск направиха Николас Пенев и Георги Чорбаджийски. В ответната атака Тодор Павлов пресече опасно подаване в наказателното поле на България.

За приятелския двубой с Азербайджан младежкият национален отбор беше за първи път във формация U20, като целта на треньорския щаб беше да се даде допълнителна възможност за изява на футболисти, чиито национални тимове от дълго време не са имали мачове.

Състав на България: Алекс Божев (68-Велизар Илиев), Захари Атанасов (77-Божидар Томовски), Росен Божинов (45-Тодор Павлов), Теодор Иванов (45-Мартин Георгиев), Симеон Василев (45-Димитър Папазов), Асен Митков (68-Берк Бейхан), Роберто Райчев (77-Николас Пенев), Антоан Стоянов (68-Георги Чорбаджийски), Борислав Маринов (58-Николай Златев), Никола Илиев (58-Чунг Нгуен До), Даниел Любомиров (45-Йоан Борносузов)