Септември (София) срази Берое с 3:1 в мач от седмия кръг на efbet Лига и записа втора победа от началото на сезона. Симеон Александров (8), Красиан Колев (44-дузпа) вкараха през първата част, а Димитър Костадинов (72) реализира фамозен гол след почивката. Стив Траоре (45+2) се разписа за гостите, а Абубакар Тунгара пропусна дузпа за тях в последните секунди.

Домакините взеха инициативата от самото начало и един от най-ниските футболисти в eлита Симеон Александров отбеляза гол с глава в 8-ата минута за 1:0. Това бе трето попадение за него от началото на сезона. Играчите на Славко Матич продължиха да са по-активни, а гостите рядко създаваха опасности.

В 40-ата минута Симеон Александров получи топката в наказателното поле и бе фаулиран от Димитър Стоянов, а съдията Николай Чакъров маркира засада. Ситуацията обаче бе разгледана от ВАР реферите Георги Кабаков и Мартин Маргаритов, след което Владимир Вълков отсъди дузпа за Септември, реализирана четири минути по-късно от Красиан Колев за 2:0.

Берое върна едно попадение в даденото от рефера продължение на първата част. Тунгара направи добър пробив и след рикушет в защитник на домакините топката стигна до Стив Траоре, който се разписа за 2:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката столичани контролираха нещата и в 72-ата минута увеличиха аванс си с феноменален гол на Димитър Костадинов от 30 метра. Той си нагласи топката и отправи бомбен удар с десния крак за 3:1.

До края на мача домакините не спряха да търсят още попадения, но гостите можеха да вкарат втори гол в добавеното време. В 92-ата минута Иван Арсов извърши нарушение в наказателното поле срещу Тунгара. Реферът Владо Вълков първоначално подмина ситуацията, но след намесата на ВАР отсъди дузпа. Тунгара застана зад бялата точка, но Димитър Шейтанов спаси удара му.

След втората си победа за сезона Септември излезе на 11-а позиция със 7 точки. Берое допусна четвърта загуба и е 13-и с 5 точки в актива си.

СЕПТЕМВРИ – БЕРОЕ 3:1
1:0 Симеон Александров (8), 2:0 Красиан Колев (44-дузпа), 2:1 Стив Траоре (45+2), 3:1 Димитър Костадинов (72)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Стойчев напредна по дясното крило и пусна успоредно подаване на голлинията, но Димитър Костадинов не успя да нанесе точен удар.
6 - Мартин Стоянов получи извеждащ пас по десния фланг, финтира защитник на Берое и се озова в голова позиция, но стреля покрай вратата.
8 - ГОООЛ за Септември! Мартин Стойчев центрира и оставеният непокрит Симеон Александров вкара с глава за 1:0. ВАР прегледа ситуацията при гола заради съмнения за засада, но такава не бе установена.
11 - Симеон Мечев стреля от дистанция, но Шейтанов се намеси добре и изби в корнер.
15 - След изпълнение на корнер и последвало разбъркване последва удар на Айкут Рамадан, но Иван Караджов спаси.
20 - Айкут Рамадан стреля, но топката мина покрай вратата.
23 - Димитър Костадинов шутира и Караджов спаси.
31 - Димитър Пиргов от гостите стреля с глава, но изпрати топката в аут.
40 - ДУЗПА за Септември! Симеон Александров получи топката в наказателното поле и бе фаулиран от Димитър Стоянов, а съдията Николай Чакъров маркира засада. Ситуацията обаче бе разгледана от ВАР реферите Георги Кабаков и Мартин Маргаритов, след което Владимир Вълков отсъди дузпа за Септември.
44 - ГОООЛ за Септември! Красиан Колев бе безпогрешен от бялата точка за 2:0.
45+2 - ГОООЛ за Берое! Абубакар Тунгара направи добър пробив и след рикушет в защитник на домакините топката стигна до Стив Траоре, който я вкара в мрежата за 2:1.
45+3 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Абел Анисе отправи опасен удар по посока вратата на Септември, Шейтанов изби в корнер.
50 - Домакините направиха бърза контраатака, топката стигне до Симеон Александров, който си освободи пространство, стреля, но Караджов спаси.
53 - Мартин Ачков атакува отляво, центрира и Костадинов се оказа на няколко метра от вратата, но Караджов спаси.
62 - Иван Арсов сбърка, а Луизиньо Да Силва се озова на голова позиция, но изпрати топката над вратата.
72 - ГОООЛ за Септември! Димитър Костадинов вкара фантастичен гол от далечна дистанция за 3:1.
75 - Симеон Александров можеше да вкара и четвърти гол, но Караджов спаси.
82 - Симеон Александров напредна отляво, подаде към Димитър Костадинов, който направи един финт в наказателното поле, след което загуби топката и тя отиде към Айкут Рамадан, чийто удар бе блокиран.
84 - Иван Караджов спаси с вещина удар на Мартин Ачков.
90+2 - ДУЗПА за Берое! ВАР прегледа ситуация за дузпа в полза на гостите и такава бе отсъдена за нарушение на Арсов срещу Тунгара, който обаче пропусна от бялата точка след спасяване на Шейтанов.
90+5 - Край на мача! Септември срази Берое с 3:1 за втората си победа през сезона.

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 18. Красиан Колев , 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков, 8. Александър Тодоров (6210. Асен Чандъров), 7. Айкут Рамадан (9025. Мирза Деливеджач), 22. Мартин Стойчев , 17. Симеон Александров , 14. Мартин Стоянов (6223. Йоан Гаврилов ), 9. Димитър Костадинов (8619. Реди Каса)
Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 10. Асен Чандъров, 23. Йоан Гаврилов, 25. Мирза Деливеджач, 13. Мартин Николов, 19. Реди Каса
Треньор: Славко Матич

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 6. Руи Чавес, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо Да Силва (8977. Божидар Пенчев), 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре , 13. Абел Анисе (767. Лукас Мартинс), 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев
Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 7. Лукас Мартинс, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия