ЦСКА приема “Левски” в дербито на 9-ия кръг на “А” група. Двубоят е днес от 16:00 часа на Националния стадион “Васил Левски”.

Двубоят противопоставя треньорите Стойчо Младенов и Илиан Илиев. БЛИЦ припомня за любопитна съвместна работа на двамата настоящи наставници. Става въпрос за периода на Стойчо Младенов като национален селекционер на България. Легендата на ЦСКА дебютира начело на държавния тим през февруари 2000 година с победа 1:0 срещу Словакия в контрола. Успехът е част от турне в Чили, като част от състава е сегашният треньор на “Левски” Илиан Илиев. В двубоя срещу словаците тогавашният полузащитник на португалския Маритимо е титуляр, заменен е от Александър Александров-Кривия. Във втората среща нашите губят от домакина Чили с 2:3, като един от головете е реализиран от Димитър Бербатов. Това е първото попадение на нападателя за националния отбор. Илиан Илиев отново е титуляр и пак е заменен от Кривия.

Стойчо Младенов е бил треньор на Илиан в националния отбор в общо 6 мача. В тях “трикольорите” постигат три победи и три загуби. След турнето в Чили следват две контроли на родна земя – победа срещу Беларус и загуба от Белгия с 1:3. Попадението срещу белгийците вкарва Илиан Илиев, като това е единственият му гол за националния по времето на Стойчо Младенов. Любопитното е, че четири от мачовете, в които Стойчо и Илиан работят заедно, се играят на...стадион “Георги Аспарухов”. Двете контроли през лятото на 2000 година са на “Герена”, както и първите две световни квалификации. Нашите губят с 0:1 от Чехия на старта на кампанията за Световното през 2002 година, а след това побеждават Малта с 3:0.

България – Белгия 1:3
Илиан Илиев е резерва, вкарва гол, влиза на полувремето на мястото на Мариан Христов