Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

ЦСКА победи трудно Черно море с 3:2 в мач от 27-мия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред обидно малко зрители на стадион “Българска армия”. Феновете за пореден мач бойкотираха “червените” заради управлението на “Титан”. Дори и присъствието на треньора на гостите Георги Иванов-Гонзо не се оказа дразнител за публиката на ЦСКА. Така гостуването на бившия футболист на “Левски” се оказа изключително спокойно и без напрежение заради липса на фенове.

Черно море поведе с 1:0 след гол на Инканго, Венци Василев изравни за ЦСКА, гостите поведоха с 2:1 след автогол на Бандаловски. През втората част ЦСКА стигна до обрат за 3:2 след автогол на Александър Александров и попадение на Сержиньо.

След успеха ЦСКА остава на трето място с 57 точки, Черно море е на 11-та позиция с 28.

Милен Радуканов заложи на традиционния състав, без контузените Нджонго Присо, Михаил Венков и Костадин Стоянов. В защита излязоха Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Венцислав Василев. В средата на терена си партнираха Анисе и Лукас Саша, а по крилата Сержиньо и Спас Делев. В атака Мартин Камбуров и Марсиньо играха един зад друг.

Георги Иванов-Гонзо също заложи на познат титулярен състав. Физически мощният Брус Инканго поведе атаката заедно с бившия играч на ЦСКА Мирослав Манолов. Симеон Райков и Кристиан Идалго им помагаха, а за варненци играха още бивши футболисти на “червените” – Росен Колев и Георги Илиев.

Още в 3-ата минута съдиите отмениха гол на ЦСКА заради засада на Пламен Крачунов. След удар на Марсиньо от десния фланг Крачунов беше в малкото наказателно поле и пречеше на вратаря при влизането на топката във вратата. Според страничния съдия защитникът на ЦСКА е бил в положение на засада. В 7-ата минута Черно море поведе с 1:0 след груба грешка на вратаря Томас Черни. Стражът не успя да ритне топката от наказателното си поле, тя бе пресечена от Кристиан Идалго, който подаде напред към Брус Инканго. Той отбеляза попадение, но при повторенията се видя, че при паса на Идалго – Инканго е в засада. В 17-ата минута Мартин Камбуров тресна гредата след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. В 32-ата минута ЦСКА изравни след гол с глава на защитника Венцислав Василев. Той засече подаване на Спас Делев. В 36-ата минута вратарят на “червените” Черни изкупи част от вината за първия гол на гостите със спасяване на сигурен гол, след удар на Симеон Райков, останал сам срещу него. В 38-ата минута домакините продължиха да късат нервите на малкото фенове на стадиона, след като Иван Бандаловски си отбеляза автогол. Черно море поведе с 2:1 и се чувстваше в свои води насред “Българска армия”. През първата част “червените” играха трагично в защита, при всяка по-сериозна атака Апостол Попов и Пламен Крачунов грешаха, единствено Венци Василев що-годе стоеше стабилно. Мощният Инканго тормозеше цялата отбрана на “армейците”. В нападението на ЦСКА Мартин Камбуров разочарова, а и Сержиньо не показа кой знае какво.

Второто полувреме започна с по-добра игра на ЦСКА. В 47-ата минута Венци Василев можеше да отбележи втория си гол в двубоя, но след удар с глава вратарят Емил Михайлов акробатично улови. В 54-ата минута домакините изравниха за 2:2 след автогол на защитника на “моряците” Александър Александров. Спас Делев проби отляво, центрира ниско по земя и бранителят на Черно море с шпагат засече топката във вратата си. След гола гостите се прибраха изцяло в своята половина и не поглеждаха към вратата на ЦСКА. Домакините увеличиха оборотите и заиграха малко по-добре. В 57-ата минута Марсиньо уцели гредата от пряк свободен удар, а в 71-ата и Сержиньо направи същото – топката срещна горната греда след удар извън наказателното поле. Милен Радуканов извади Мартин Камбуров и пусна Мишел Платини, а Чочев замени Спас Делев. Натискът на “червените” даде резултат и в 78-ата минута Сержиньо реализира за 3:2. Португалецът пое топката в половината на гостите, напредна и с удар от наказателното поле прати топката във вратата на Емил Михайлов. В последните минути двама играчи на ЦСКА получиха контузии. Марсиньо беше заменен от Игнасио Варела. Апостол Попов изпита проблеми с рамото си, но доигра срещата.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 3:2
0:1 Брус Инканго (7), 1:1 Венцислав Василев (32), 1:2 Иван Бандаловски (38-автогол), 2:2 Александър Александров (54-автогол), 3:2 Сержиньо (78)