ЦСКА загуби с 0:1 при визитата си на лидера Лудогорец в дербито от efbet Лига и за първи път този сезон допусна гол още в първите 10 минути на мач за първенство. Бърнард Текпетей се разписа още в 4-ата минута на срещата в Разград и донесе трите точки на „орлите“.

Преди дербито защитата на водения от Бруно Акрапович тим беше най-добрата с едва 15 инкасирани гола, а освен това от ноември миналата година „червените“ бяха допуснали едва две попадения. След мача Лудогорец и ЦСКА са с по 16 допуснати гола.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Най-ранният гол, който „армейците“ бяха получили преди днешния сблъсък, беше в 12-ата минута на първия им сблъсък с „орлите“ на „Българска Армия“. Тогава срещата завърши 2:2, а автор на въпросното попадение бе Алекс Сантана.

Само в един мач от началото на сезона във всички турнири „червените“ допуснаха по-ранно попадение – при загубата с 0:3 в гостуването на Йънг Бойс от груповата фаза на Лига Европа. Феликс Мамбимби се разписа още във 2-ата минута на мача, игран на 5 ноември в Берн.